کد خبر : 25843
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ - ۲۱:۲۲
توسط نیروی دریایی سپاه صورت گرفت:

خبر استان:یک شناور متعلق به عربستان سعودی که به آب‌های سرزمینی ایران تجاوز کرده بود توسط پاسداران منطقه دوم نیروی دوم دریایی سپاه پاسداران توقیف شد.

به گزارش خبر استان یک منبع آگاه بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: یک شناور متعلق به عربستان سعودی که امروز  به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرده بود، توسط  پاسداران منطقه دوم نیروی دوم دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف شد.

وی که خواست نامش فاش نشود، افزود: این شناور صیادی از بندر دارین عربستان به آب‌های جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرد که با هوشیاری پاسداران منطقه دوم نیروی دوم دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در استان بوشهر توقیف شد.

این منبع آگاه تصریح کرد: چهار خدمه این شناور صیادی در این رابطه دستگیر شده‌اند که تحقیقات از آنها ادامه دارد.

وی ادامه داد: نیروهای نظامی و انتظامی حفاظت از مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران را یک اصل برای خود دانسته و ضمن احترام به همسایگان خود در حوزه خلیج فارس، اجازه تعدی و تجاوز به آب‌های جمهوری اسلامی ایران را به هیچ کس نمی‌دهند و بر اساس پروتکل‌های بین‌المللی و حقوق دریاها با تجاوزگران برخورد خواهند کرد.

مدیرکل امور مرزى وزارت کشور اظهار داشت: ورود صیادان به کشورهاى همسایه امرى عادى است و حداقل ۲۰ مورد طى چند ماه گذشته از کشورهاى همسایه وارد آب‌هاى مرزى ما شدند و پس از مدتى آزاد شده اند.

آقابابایى خاطرنشان کرد: ساعت ۲۰ شب گذشته (پنجشنبه، ۱۵ تیرماه) این لنج عربستانی با ۴ نفر خدمه هندی در ۴ مایلی غرب جزیره فارسی به دلیل تجاوز مرزی توسط گشتی‌های نیروی دریایی سپاه توقیف و جهت سیر مراحل ‏قانونی به سمت آب‌‎های ایران هدایت و تحویل فرماندهی دریابانی می گردد.‏


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی