کد خبر : 26274
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۱۶:۵۸

خبر استان: مدیرکل امور مالیاتی بوشهر گفت: با توسعه فرهنگ پرداخت مالیات، تسلیم اظهار نامه مالیاتی در استان بوشهر افزایش یافته به‌گونه‌ای که امسال ۳۷ هزار اظهار نامه مالیاتی وصول و دریافت شده است.

به گزارش خبر استان، بهادر بهمنی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با بیان اینکه پرداخت مالیات در جوامع از دیرباز وجود داشته است اظهار داشت: خراج اسلامی در صدر اسلام مورد توجه ویژه بوده به‌گونه‌ای که این مهم در منشورنامه‌ای که از سوی امیرمومنان حضرت علی(ع) به مالک اشتر داده شد موجود است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی شفابخش اقتصاد دردمند جامعه است تصریح کرد: برای برون رفت از شرائط و بحران اقتصادی حاکم بر جامعه، راهی جزء اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی نیست که مالیات یکی از ارکان مهم سیاست اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی بوشهر با اشاره به اینکه سهم مالیات در تحقق درآمدهای دولت از نفت پیشی گرفت خاطر نشان کرد: با پیشی گرفتن سهم درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتب در تحقق درآمدهای دولت، مسئولیت، دست‌اندرکان این سازمان و مشارکت بیشتر مردم افزایش یافته است.

بهمنی با بیان اینکه مالیات سبب توزیع  عادلانه ثروت و درآمد، اجرای عدالت و آرامش در جامعه می‌شود افزود: تکریم مردم و تعامل همگانی به اقشار مختلف جامعه از اولویت‌های اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر است.

وی از اجرایی شدن طرح جامع مالیاتی خبرداد و تصریح کرد: استان بوشهر از استان‌های موفق در اجرای طرح جامع مالیاتی در کشور است به گونه‌ای که در اجرای این طرح جزء ۱۰ استان برتر معرفی شده است.

مدیرکل امور مالیاتی بوشهر با قدردانی از همراهی مردم و مسئولان در امر  برنامه‌های مالیاتی استان بوشهر خاطر نشان کرد: همراهی و همکاری مردم و مسئولان در برنامه‌های امور مالیاتی قابل تحسین و تقدیر است به‌گونه‌ای که تسلیم اظهار نامه مالیاتی در این استان افزایش یافته است.

بهمنی با بیان اینکه ۳۷ هزار اظهارنامه مالیاتی در استان بوشهر دریافت شد افزود:با توسعه فرهنگ پرداخت مالیات، تسلیم اظهار نامه مالیاتی در استان بوشهر افزایش یافته به‌گونه‌ای که امسال ۳۷ هزار اظهار نامه مالیاتی وصول و دریافت شده است.

وی با بیان اینکه تسلیم اظهار نامه مالیاتی به معنای این است که مردم نسبت با جایگاه پرداخت مالیات و ترویج این فرهنگ واقف شده‌اند گفت: بیش از ۱۳ هزار اظهارنامه مالیاتی در استان بوشهر بدون رسیدگی قطعی می‌شود و مورد قبول امور مالیاتی قرار می‌گیرد.

 

 

منبع:تسنیم


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی