کد خبر : 26289
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۹:۵۵

خبر استان:با شدت یافتن گرما و شرجی در استان بوشهر برداشت نخستین مرحله از میوه نخلستانهای شهرستان دشتستان در قالب خارک و رطب در منطقه دالکی آغازشد.

یه گزارش خبر استان بخشدار مرکزی دشتستان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال نیز مانند سالهای گذشته از نیمه تیرماه نوبرانه نخیلات دشتستان در قالب خارک و رطب وارد بازار این منطقه و دیگر نقاط کشور شد.
وی اضافه کرد: هرساله برداشت خارک و رطب در دشتستان پیش از دیگر شهرستان ها در منطقه آب شیرین دالکی آغاز می شود.


بخشدار مرکزی دشتستان ادامه داد:پیش بینی می شود امسال از مجموع باغهای دالکی حدود یکهزار و ۸۰۰ تن رطب برداشت شود.
وی بیان کرد: در منطقه دالکی در مجموع حدود ۴۵۰ هزار اصله نخل وجود دارد که حدود پنج هزار اصله آن در منطقه آب شیرین است.
لقمان زاده گفت: بازار مصرف این محصول علاوه بر بازار داخلی استان بوشهر به استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد ،اصفهان وتهران صادر می شود.
وی یکی از برنامه های مهم حمایت از کشاورزان منطقه توسط دولت را احداث سد مخزنی دالکی عنوان کرد و گفت: امیدواریم در دولت دوازدهم با اجرای سد مخزنی دالکی که گروه تخصصی سپاه سد قرارگاه خاتم الانبیاء مشغول به ساخت آن است مشکلات کشاورزان منطقه برطرف شود.
کشاورزان منطقه نیز خواستار تشکیل و راه اندازی تعاونی و صنف کشاورزان در منطقه برای فروش بهتر محصولاتشان شدند.


آنان می گویند: رطب نوبرانه مطنقه دالکی با کیفیت خوب آن به دلیل نداشتن تعاونی و صنف کشاورزان در منطقه توسط واسطه ها و دلالان با قیمت پایین خریداری می شود و آنان نیز با سه برابر قیمت آن را وارد بازار می کنند.
نخلداران این منطقه افزودند: باغداران با رنج و زحمت دراین گرمای طاقت فرسا محصول را به بار می آوریم ولی هیچ نفعی در فروش آن نصیب ما نمی شود و نفعش به جیب دلالان می رود.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی