کد خبر : 26292
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۱۰:۰۰

خبر استان:پیچ کم عرض جاده ریز به انارستان در شهرستان جم، به زودی تعریض می‌شود.

به گزارش خبر استان، این پیچ بارها باعث سوانحی شده که آخرین آن پنجشنبه شب رخ داد.

در پی این حادثه که موجب قربانی شدن یک جوان اهل انارستان شد، ظهر دیروز مردم جاده را بستند و از مسوولان خواستند که هر چه سریع‌تر مشکل آن را حل کنند.

میان ریز و انارستان یک پل و ۳۰۰ متر جاده وجود دارد، این جاده در زمانی که انارستان روستا بوده ایجاد شده و پس از آن تغییری نیافته است.

مشکلی که سر راه تعریض جاده وجود دارد، باغی است وقفی، که هیات امنای آن محصولش را در راه امام حسین(ع) هزینه می‌کنند.

فرماندار جم امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: جاده ریز- انارستان جاده‌ای روستایی است که پیچ موجود در آن فقط پنج و نیم متر عرض دارد و همین عرض کم باعث مشکلانی در رفت و آمد مردم شده است.

فتح الله نوروزی افزود: پیش از این در نشستی با حضور مسوولان تصمیم گرفته شده بود، موضوع تعریض این جاده در جلسه آینده شورای برنامه ریزی شهرستان جم مطرح و اعتبار مورد نیاز آن تامین شود.

وی در خصوص اتفاقی که دیروز رخ داد، نیز گفت: پس از این که پنجشنبه شب یکی از جوانان انارستان بر اثر حادثه رانندگی در همین مسیر جان خود را از دست داد، مردم احساساتی شدند و دیروز ظهر با بستن جاده سعی کردند اعتراض خود را به کم عرض بودن جاده نشان دهند.

فرماندار جم افزود: این تجمع پس از صحبت مسوولان در خصوص پیگیری خواسته مردم پایان یافت و در پی ن آن آن دیشب در جلسه‌ای با حضور بخشدار ریز، اعضای شورای کنونی و منتخب انارستان و اعضای هیات امنای این باغ، تصمیم گرفته شد پس از دریافت اجازه از مراجع بخشی از باغ برای تعریض پیچ اختصاص یابد و ما نیز طبق تصمیم قبلی مبلغ مورد نیاز برای سخت آن را در جلسه شورای برنامه ریزی تصویب کنیم.

فرماندار جم ادامه داد: امروز هم قرار است ماشین راهسازی به محل فرستاده شود تا پس از دریافت مجوز، کار را شروع کنند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی