کد خبر : 26329
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۱۶:۳۱

خبر استان: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر خواستار تعیین تکلیف اراضی مورد نظر برای واگذاری به ایثارگران در استان بوشهر شد.

به گزارش خبر استان، محمد حسن باستی در نشست کارگروه ساماندهی گلزار شهدا که با دستور کار تامین مسکن ایثارگران برگزار شد با تاکید بر حل و فصل ایرادات مربوط به تامین مسکن ایثارگران استان بوشهر اظهار داشت: تامین مسکن ایثارگران بر اساس قانون تکلیفی است که بر دوش ماست و خارج از چارچوب قانون هم کاری نمی کنیم.

وی بیان کرد: در جایی که قانون صراحت دارد و راهکار ارائه شده باید در همین چارچوب قانون، عمل کنیم و مشکلات مربوط به تامین مسکن ایثارگران حل شود.

باستی در ارتباط با مشکلات تامین مسکن ایثارگران در شهرستان بوشهر تصریح کرد: اراضی مورد نظر که قرار است به ایثارگران واگذار شود تفکیک شده و با همکاری شرکت عمران و توسعه عالی شهر، مشکلات متقاضیان شهر بوشهر حل شود.

معاون استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: در مورد سایر متقاضیان ایثارگر که متقاضی زمین هستند هم اداره کل راه و شهرسازی بر اساس تفاهم نامه های صورت گرفته سازمان ملی زمین و مسکن با نگاه مثبت  مشکلات را حل کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر هم در این نشست با بیان اینکه هدف از این نشست تشکیل کارگروه تامین مسکن ایثارگران است، گفت: با توجه وضعیت وخیم مسکن ایثارگران که جز مطالبات ایشان هم هست در برنامه پنجم توسعه مقرر شده بود ۱۶۱۰ قطعه زمین در استان به ایثارگران واگذار شود.

حجت الاسلام ابراهیم تشکری افزود: با توجه به تفکیک اراضی در شهرهای مختلف از جمله آبدان، خورموج، دیلم و… اقدام خاصی در مورد واگذاری این اراضی انجام نشده و به خاطر عدم مالکیت خصوصی، واگذاری زمین صورت نگرفته است.

وی یادآور شد:  از یک هزار و ۶۱۰ قطعه زمین واگذار شده فقط وضعیت ۹ قطعه برای ۲۷ نفر مشخص شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی استانداری بوشهر


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی