کد خبر : 26371
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ - ۱۰:۲۲

خبر استان:فرمانده انتظامی دشتستان گفت: با بررسی‌های انجام شده مشخص گردید که تمام قتل‌هایی که در طی سال‌های اخیر در سطح شهرستان دشتستان به وقوع پیوسته دارای ریشه اختلافات خانوادگی است.

به گزارش خبر استان ، سید جواد رضوی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در برازجان اظهار کرد: با بررسی‌های انجام شده مشخص گردید که تمام قتل‌هایی که در طی سال‌های اخیر در سطح شهرستان دشتستان به وقوع پیوسته دارای ریشه اختلافات خانوادگی است.

وی با رد هرگونه وجود مسائل امنیتی در ایجاد این قتل‌ها، افزود: بخش عمده‌ای از قتل‌هایی که در سطح دشتستان با منشاء اختلافات خانوادگی به وقوع پیوسته با ریش‌سفیدی بزرگان و استفاده از نظرات مشاورین قابل رفع بوده و می توانست اتفاق نیافتد.

فرمانده انتظامی دشتستان تصریح کرد: با تلاش همه همکاران در مجموعه نیروی انتظامی شهرستان دشتستان، شاهد کاهش جرائم خشن در سطح این شهرستان هستیم به گونه‌ای که با افزایش ۱۱۰ درصدی کشف جرائم خشن در کنار کاهش ۴۲ درصدی میزان تیراندازی در سه ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته مواجه هستیم.

وی عنوان کرد: در حوزه قاچاق و با راه‌اندازی سامانه ایکس ری، دوربین‌های پلاک‌خوان و ارتباط برخط با سامانه گمرک در ایستگاه بازرسی شهید صلاحی در کنار ناامن بودن فضا برای تردد خودروهای حمل قاچاق(شوتی)، با افزایش ۲۵ درصدی میزان کشفیات انواع کالای قاچاق به میزان ۱۰۳ میلیارد ریال مواجه بوده‌ایم.

رضوی ادامه داد: افزایش ۹۶درصدی کشف سرقت‌ها، افزایش ۴۵ درصدی کشفیات انواع موادمخدر به همراه پاکسازی محلات این شهرستان در هفت مرحله به همراه افزایش دیگر شاخص‌های امنیتی در سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان دهنده وجود یک امنیت قابل اتکاء در سطح شهرستان دشتستان است.

وی یادآور شد: نیروی انتظامی شهرستان دشتستان با مهم دانستن نقش پیشگیری از جرائم، در قالب ایجاد تفاهم‌نامه‌ها با ادارات، مراکز آموزشی و گروه‌های مختلف مردمی برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی را در دستور کار قرار داده که نتایج ملموس عینی آن به شکل کاهش میزان جرائم قابل مشهود است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی