کد خبر : 26409
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ - ۱۶:۳۵

خبر استان:مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: با استفاده از تسهیلات امدادی و بانکی تا پایان سال جاری سه هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش خبر استان، احمد لطفی پیش از ظهر امروز در نشست با مسوولان شعبه‌های بانک ملی استان بوشهر اظهار داشت: مسیر اشتغال از طریق دو مسیر استفاده از منابع داخلی و تسهیلات بانکی برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر پیگیری می‌شود.

وی افزود: با ایجاد سه مرکز کاریابی در شهرستان‌های عسلویه، کنگان و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و ارائه یک سری  بسته‌های حمایتی به کارفرمایان از جمله معافیت پرداخت هزینه بیمه اجتماعی افراد جدید به کار گرفته از طریق کمیته امداد تا ۱۸ ماه، زمینه های خوبی برای جذب فرزندان مددجوی تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر فراهم شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: در این راستا تا پایان سال جاری دو هزار نفر از فرزندان مددجویان این نهاد از طریق دفاتر کاریابی مستقر در سه شهرستان عسلویه، کنگان و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر جذب مراکز صنعتی و تولیدی می‌شوند.

وی ادامه داد: در راستای اشتغال مددجویان کمیته امداد و با استفاده از منابع داخلی این نهاد و تسهیلات بانکی، سه هزار و ۵۰۰ شغل تا پایان امسال ایجاد می‌شود.

لطفی بیان کرد: در این راستا ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبارات بخش بانکی و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارات داخلی کمیته امداد از طریق صندوق قرض‌الحسنه ولایت به این بخش اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: بانک ملی با ۱۷۴ میلیارد ریال و ۴۴ درصد از کل تسهیلات بانکی برای اشتغال مددجویان بیشترین حجم تسهیلات را تا پایان امسال پرداخت خواهد کرد و پس از آن از توان دیگر بانک‌های دولتی و خصوصی نیز استفاده خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: در سال گذشته یک‌هزار و ۸۵۶ طرح با اعتبار ۳۱۳ میلیارد ریال منابع مالی کمیته امداد و بانک‌های عامل اجرایی شد که سبب گردید ۴ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد پس از دریافت این تسهیلات و تسهیلات ارائه شده از سال‌های قبل با توانمندسازی از چرخه حمایت کمیته امداد خارج شوند.

در بخشی دیگر وی اضافه کرد:مددجویان کمیته امداد امام خمینی استان بوشهر ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات خودکفایی دریافت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان بوشهر گفت: مبلغ این تسهیلات تا سال گذشته ۱۵۰ میلیون ریال بود که امسال به ۲۰۰ میلیون ریال رسیده است.

احمد لطفی افزود: پارسال دو هزار نفر با دریافت این تسهیلات به خود کفایی رسیدند و امسال قرار است به پنج هزار نفر اعتباری معادل ۳۵۰ میلیارد ریال اعطا شود./فارس


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی