کد خبر : 26450
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۱:۴۰

خبر استان:مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: روند تحت پوشش قرار گرفتن خانواده هایی که سرپرست آنها در زندان بسر می برد، توسط نهادهای حمایتی تسهیل و تسریع شود.

به گزارش خبر استان به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، فاطمه دهقانی در نشست کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان بوشهر افزود: طولانی شدن این روند علاوه بر ایجاد مشکلات زیادی برای خانواده های زندانیان، آسیب های اجتماعی فراوانی نیز بدنبال دارد و دستگاه های حمایتی این امر را بعنوان اولویت در دستور کار قرار دهند.
وی با اشاره به وضعیت بند نسوان زندان بوشهر اظهار داشت: دستگاه های حمایتی بازدیدی از بند نسوان داشته باشند تا از نزدیک با مشکلات بانوان زندانی آشنا شده و برای رفع و کاهش این مشکلات اقدام کنند.
دهقانی بر ایجاد شیرخوارگاه در کنار بند نسوان در زندان بوشهر تاکید کرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: موضوع دیگری که در بحث زنان زندانی باید مورد توجه قرار گیرد این است که برخی از این زندانیان پس از آزادی جایی برای اسکان و زندگی ندارند و خانواده هایشان نیز از پذیرش آنان خودداری می کنند.
وی با اشاره به فعالیت خانه های امن بهزیستی در برخی استان ها افزود: معمولا خانه های امن برای چنین مواردی پیش بینی شده است و امیدواریم بهزیستی با پیگیری این امر در استان زمینه بازگشت سالم زنانی که از زندان آزاد می شوند را به جامعه فراهم کند.
دهقانی با اشاره به ارسال مصوبات کارگروه در خصوص اقتصاد مقاومتی به دستگاه های عضو یادآور شد: مقرر شده بود دستگاه ها ظرف یک هفته پاسخ های خود را به کارگروه ارسال کنند که تاکنون فقط تعدادی به این امر اقدام کرده اند.
وی اظهار داشت: همچنین راه اندازی مرکز رشد زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی مورد استقبال قرار گرفته است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی