کد خبر : 26464
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۶:۱۵

خبر استان:به منظور داشتن شهری زیبا،طرح پاک‌سازی دیوارنویسی‌های در بندر بوشهر آغاز شد.

به گزارش خبر استان، در ورود به شهرها، بیشترین چیزی که به چشم می‌­آید، دیوار ساختمان­‌های آن شهر است که می­‌تواند نمای زیبا و یا زشتی به شهر بدهد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در برخی از خیابان‌­های شهر قدم زده و با دیوارهایی روبه­ رو شده باشید که به­ جای طراحی‌های زیبا، با دیوارنوشته‌هایی از کسب­ و کارهای بعضا فصلی پر شده باشد، دیوارنوشته‌هایی که نمای بسیار زشتی به سطح شهر می­‌دهند. برای رفع این مشکل، واحد زیباسازی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر دست به کار شده تا شهر را از این دیوارنوشته­ ها پاک کند.

مدیر زیباسازی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر با اشاره به این‌که پاکسازی دیوارنوشته‌ها­ از سطح شهر از امروز آغاز شده است، اظهار داشت: در ابتدای‌کار، خیابان‌هایی که دیوارنویسی در آنها رو به افزایش است و دیوارهای آن بیشتر به چشم می‌ایند در اولویت پاکسازی قرار گرفته­‌اند، چهارراه مخابرات، میدان انتظام، خیابان فرودگاه و خیابان ساحلی از این دست خیابان­‌ها هستند.

مهدی عادلی با تاکید بر این­ که عدم برخورد مناسب با افراد متخلف، دیوارنویسی‌ها را در سطح شهر افزایش داده است، افزود: تاکنون پیگیری­ های زیادی از طریق دستگاه قضا انجام داده‌­ایم تا با افرادی که این دیوارنوشته­ ها را می­‌نویسند، برخورد قانونی شود که یکی از پیشنهادهای ما به دستگاه قضا، قطع این تلفن­‌ها در صورت محرز شدن تخلف بود که مورد توافق قرار نگرفت.

وی با بیان این­ که پیشنهاد دادگاه برای ما منع مردم از دیوارنویسی از طریق تبلیغات بود، تصریح کرد: متاسفانه برخی از این شغل‌­ها به­ صورت فصلی است و بسیاری از آنها حتی دیگر به این شغل مشغول هم نیستند، برخی از این افراد از شهرهای دیگر می آیند و روی دیوارهای شهر تبلیغ می­‌نویسند و بعد هم می‌­روند و ممکن است به شغل دیگری مشغول شوند.

مدیر زیباسازی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر عنوان کرد:  برای ما مقدور نیست که این افراد را جمع کرده و با آنها صحبت کنیم، تبلیغات هم یا اثر ندارد و یا این ­که اصلا توسط افراد متخلف دیده نمی­‌شود بنابراین برای این ­که دیگر این دیوارنویسی‌ ها را در سطح شهر نبینیم، باید خیلی سریع با این افراد برخورد شود و دستگاه قضا این افراد را جریمه کرده و موظف کند تا خودشان دیوارها را دوباره رنگ کنند.

عادلی با اشاره به این­که هزینه پاکسازی و رنگ‌­کاری تنها یک خیابان مانند خیابان چمران برای این سازمان میلیون­ها تومان خرج بر می­دارد، بیان کرد: برخی افراد با دو عدد رنگ سه هزار تومانی دیوارهای چندین خیابان را دیوارنویسی می‌کنند که ممکن است ده­ها میلیون برای شهرداری خرج بردارد اما مشکل اصلی اینجاست که اگر با این افراد برخورد قاطع نکنیم، پس از پاکسازی شهر از این دیوارنوشته­ ها، تنها کاری که انجام دادیم این است که دیوارهای رنگ ­آمیزی شده زیبایی در اختیار این افراد قرار داده­ایم که بار دیگر به تبلیغات غیر مجاز خود بپردازند.

این مقام مسوول صرف هزینه‌ها برای پاک سازی و رنگ­ کاری دیوارهای شهر از جیب بیت‌المال را صحیح ندانست و ادامه داد: از مردم می خواهیم که با توجه به حقوق شهروندی خود، در صورت مشاهده دیوارنویسی، متخلفان را راهنمایی کرده و از تخریب زیبایی‌های شهر توسط این افراد جلوگیری کنند تا چهره شهرمان زشت نشود.

وی عنوان کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی بندر بوشهر از طریق دستگاه قضا این مساله را پیگیری می­‌کند تا شاهد جلوگیری از تخلفات احتمالی در این زمینه باشیم.

 

منبع:فارس


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی