کد خبر : 29651
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ - ۲۰:۳۵
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

خبر استان:ناصر کرمی گفت:با برگزاری ۱۰۰۰ جلسه کلاس تقویتی و ۶۳۵ جلسه کلاس کنکور در سال تحصیلی گذشته توانستیم ۸ رتبه زیر هزار را در کنکور سراسری کسب کنیم.

به گزارش خبر استان، ناصر کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: در چهارساله اخیر بودجه ای بالغ بر یک میلیارد و نهصد میلیون تومان برای تجهیز و تعمیر مدارس اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: با توجه به ضرورت هوشمندسازی، در طول سه ساله اخیر۳۰ کلاس درس به سیستم هوشمند تجهیز شده و تمامی مدارس ما حداقل دارای یک کلاس هوشمند می باشند.

بهره برداری از چهار سالن سرپوشیده

کرمی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در منطقه کاکی اظهار کرد: از دو شیفته بودن مدارس منطقه رنج می بریم و امیدواریم شرایطی مهیا شود که دانش آموزان ما در وضعیت بهتری تحصیل کنند.

ناصر کرمی در مورد پروژه های تکمیلی و در حال ساخت گفت: ۱۵ کلاس درس نیمه تمام از سالیان گذشته تکمیل شده، ۹ کلاس جدید احداث و ۷ کلاس در دست ساخت داریم.

وی اضافه کرد: چهار سالن سرپوشیده نیز در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ به بهره برداری رسید.

این مقام مسئول در مورد پروژه های آینده این منطقه گفت: با پیگیری های صورت گرفته و موافقت فرماندار شهرستان دشتی، در جلسه برنامه ریزی و توزیع اعتبارات شهرستان دشتی ساخت سه مدرسه در بخش کاکی به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: عملیات ساخت این سه مدرسه در سال جاری شروع خواهد شد که یک مدرسه ۱۲ کلاسه در شهر کاکی، یک مدرسه ۶ کلاسه در شهر بادوله و یک مدرسه ۳  کلاسه در روستای گنخک کورا قرار دارد.

کرمی اضافه کرد: با همه اقدامات مثبتی که صورت گرفته ولی این منطقه به ۱۶ کلاس درس جدید نیاز دارد و هنوز ۴ کلاس مخروبه در روستاهای منطقه وجود دارد که نیاز به احداث و باسازی دارد.

به گزارش آموزش و پرورش استان بوشهر،مدیرکل آموزش و پرورش بیان کرد: مهم‌ترین دغدغه‌های مردم، قبولی دانش‌آموزان در کنکور، مقاطع آموزش عالی و امتحانات نهایی است و ما سعی کرده‌ایم در دو کار موازی، توانمندی سازی نیروهای انسانی و برگزاری دوره‌های آموزشی و بازآموزی برای معلمین و برگزاری کلاس‌های تقویتی جهت دانش آموزان همه مقاطع این نقیصه را برطرف کنیم.

وی افزود: ۳۰ دوره بازآموزی در ۹۰ کلاس معادل ۴۳ هزار و ۶۴۰ نفر ساعت برای همکاران در منطقه برگزار کرده‌ایم و ۲۵ دوره معادل ۴ هزار نفر ساعت همکاران را به مرکز استان یا مرکز شهرستان برای برگزاری دوره‌های بازآموزی اعزام کرده‌ایم که این دوره‌ها شامل کلاس‌های توانمندسازی، دوره‌های آموزشی برای همکاران ابتدایی باسابقه زیر ۱۰ سال، برگزاری کلاس‌های کتاب جدید التالیف است.

موفقیت دانش آموزان منطقه کاکی در کنکور سراسری طی یک دهه گذشته بی نظیر بوده است

ناصر کرمی با اشاره به طرح تقویت بنیه علمی و طرح نخبه پروری گفت: با حمایت استاندار ، شوراهای اسلامی روستاها، و مهندس یوسفی مدیرعامل منطقه ویژه پارس طرح تقویت بنیه علمی با جدیت و حمایت  های همه جانبه این مسئولان در حال اجراست.

وی ادامه داد: در قالب این دو طرح با برگزاری ۱۰۰۰ جلسه  کلاس  تقویتی و ۶۳۵ جلسه کلاس کنکور در سال تحصیلی گذشته توانستیم ۸ رتبه زیر هزار را در کنکور سراسری کسب کنیم.

کرمی تصریح کرد: علاوه بر اینکه موفقیت دانش آموزان منطقه کاکی در کنکور سراسری طی یک دهه گذشته بی نظیر بوده این منطقه در استان به نسبت جمعیت به لحاظ درصد کسب رتبه زیر ۱۰۰۰ مقام برتر استان و به لحاظ تعداد جز ۵ منطقه و شهرستان برتر محسوب می شود.

وی در ادامه با بیان موفقیت های دانش آموزان در حوزه پرورشی گفت: دانش آموزان منطقه کاکی در رشته های ورزشی والیبال و پرتاب وزنه دو مقام سومی استان و همچنین ۳۴ رتبه برتر قرآنی و ۱۵ رتبه برتر فرهنگی و تربیتی را در سطح استان و یک مقام سوم کشوری پرسش مهر ۱۷ کسب نموده اند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی