کد خبر : 29678
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ - ۱۱:۵۵
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر

خبر استان:عبدالمجید مصلح گفت: گفت: مجوز های پذیرش دانشجوی خارجی در دوره دکترا و راه اندازی دانشکده کسب و کار در این دانشگاه صادر شد.

به گزارش خبر استان،عبدالمجید مصلح افزود: رشته های تحصیلی دانشجویان خارجی تاکنون مشخص نشده و پس از ظرفیت سنجی و بررسی های لازم فراخوان پذیرش این دانشجویان در این دانشگاه بزودی منتشر می شود.
وی بیان کرد: پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر محدود به کشور خاصی نیست و صلاحیت دانشجویان باید پیش از جذب توسط وزارت علوم بررسی شود.
مصلح در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مجوز راه اندازی دانشکده کسب و کار دانشگاه خلیج فارس صادر شده است اظهار داشت: این دانشکده در رشته های مدیریت و بازرگانی دانشجو می پذیرد.
مصلح گفت: هم اکنون رشته های مدیریت صنعتی، بازرگانی و حسابداری در این دانشگاه فعال است که با صادر شدن مجوز راه اندازی دانشکده کسب و کار شمار این رشته ها افزایش می یابد.
وی یادآور شد: مکان احتمالی این دانشکده همانند دانشکده معماری در بافت قدیم شهر بوشهر پیش بینی شده است.
دانشگاه خلیج فارس بوشهر دارای هشت دانشکده است که ۲ دانشکده آن در دشتستان و جم و مابقی در شهر بوشهر استقرار دارند.
۶۷درصد دانشجوبان دانشگاه خلیج فارس در مقطع کارشناسی و مابقی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند.
هم اکنون ۶ هزار و ۳۰۰ دانشجو در ۲۹ رشته کارشناسی، ۴۹ رشته کارشناسی ارشد و ۱۲ رشته در مقطع دکترا تحصیل می کنند که براساس برنامه ریزی انجام شده باید شمار دانشجویان این دانشگاه تا سال ۱۴۰۴ به بیش از ۹ هزار دانشجو افزایش پیدا کند.

 

 

منبع:ایرنا


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی