کد خبر : 29744
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۱۱:۰۸
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر:

خبر استان:امرالله پارادگفت: مردم در حالی که هزینه اینترنت و قبض موبایل خود را با مبلغ خیلی بیشتری پرداخت می‌کنند و گاها پز می‌دهند ولی در پرداخت قبض برق خود بی‌مهری می‌کنند.

به گزارش خبر استان، امرالله پاراد صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر از استان‌های گرم کشور است و در فصل تابستان و با افزایش دمای هوا شاهد افزایش میزان مصرف برق در سطح استان هستیم.

وی پیک بار مصرفی برق استان بوشهر در پنج ماهه نخست امسال را هزار و ۹۲۰ مگاوات عنوان کرد و افزود: این پیک بار مربوط به روز ۲۹ مردادماه است که پیک توزیع نیز در این روز هزار و ۶۱۰ مگاوات بوده است و از نظر پیک بار هشت درصد رشد را شاهد بوده‌ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر بیان کرد: امسال دمای هوا در استان بوشهر بین یک تا دو درجه افزایش یافته است و به ازای هر میزان افزایش دما، مقداری نیز پیک بار مصرفی برق افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: در صورتی که مردم همکاری لازم را نمی‌کردند و ساعت کاری ادرات در استان تغییر نمی‌کرد، شاهد افزایش بیشتری در پیک بار مصرفی بودیم و احتمال خاموشی برق می‌رفت.

افزایش ۱۶ درصدی مصرف انرژی

پاراد از افزایش ۱۶ درصدی مصرف انرژی برق در استان بوشهر طی پنج ماه نخست امسال خبر داد و اضافه کرد: دو میلیارد و ۶۴۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی برق در سطح استان بوشهر مصرف شده است.

وی از افزایش ۱۹ درصدی میزان مصرف انرژی در بخش خانگی خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی ۱۸ درصد، در بخش صنعتی ۲۰ درصد، در بخش سایر ۲۱ درصد افزایش داشتیم و در بخش عمومی تغییر چندانی را نداشته‌ایم.

حداقل خاموشی در تابستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: برای اینکه حداقل خاموشی را در فصل تابستان داشته باشیم کارهای خوبی صورت گرفت که می‌توان به تعمیرات اساسی و پیشگیرانه قبل از فصل گرم سال، استفاده از تجهیزات و تاسیسات خط گرم، انجام ۸۰ تا ۹۰ درصد بازسازی و توسعه با استفاده از خط گرم، شست و شوی مستمر شبکه، کوتینگ بوشینگ‌ها و . . . اشاره کرد.

وی با اشاره به استهلاک تاسیسات شبکه توزیع در استان بوشهر کمتر از ۱۵ سال است، وضعیت آب و هوایی استان را عامل اصلی این استهلاک بالا عنوان کرد.

پاراد خاطرنشان کرد: در راستای بهبود وضعیت برق‌رسانی در استان بوشهر طرح‌های متنوعی در نقاط مختلف استان برگزار می‌شود که در هفته دولت امسال ۵۲ میلیارد تومان پروژه به بهره‌برداری رسید.

افزایش قیمتی در برق نداشتیم

وی میزان خاموشی برق در پنج ماهه نخست امسال را ۲۴۰ دقیقه به ازای هر مشترک در سال عنوان کرد و ادامه داد: با انجام اقدامات پیشگیرانه و همکاری و مشارکت مردم و ادارات در مدیریت مصرف تلاش کردیم که کمترین میزان خاموشی را در تابستان داشته باشیم.

پاراد از اجرای طرح ساماندهی انشعاب‌های برق در حاشیه شهرهای استان خبر داد و بیان کرد:‌ این طرح تصویب شده است و پس از ابلاغ در نقاط مختلف استان به‌ویژه برازجان و بوشهر اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با بیان اینکه هیچ افزایش قیمتی در برق استان بوشهر از سال گذشته تاکنون نداشته‌ایم، تصریح کرد: افزایش قیمت برق فقط با تصویب مجلس انجام می‌شود و ما در استان نمی توانیم در این زمینه تصمیمی بگیریم و آخرین تغییرات تعرفه‌ها مربوط به اول مردادماه سال گذشته است.

وی تصریح کرد: در استان بوشهر مردم در ۹ ماه از سال از تعرفه‌های فصل گرم استفاده می‌کنند و بابت برق مصرفی مبلغ خیلی کمتری را نسبت به دیگر نقاط کشور پرداخت می‌کنند.

۸۵ درصد مردم ماهانه کمتر از ۵۰هزار تومان پول برق می‌دهند

پاراد اظهار داشت: طی پنج ماه امسال تاکنون ۸۲۶ هزار قبص در استان صادر شده است که ۷۰۳ هزار قبض معادل ۸۵ درصد قبض‌ها دارای مبلغی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان بوده است، ۱۲ درصد قبض‌ها با مبلغ ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، ۱.۵ درصد بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان و ۱.۳ قبض‌ها دارای مبلغ بیش از ۳۰۰ هزار تومان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته در بخش خانگی هر خانوار ماهانه ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان پول برق داشته است که معادل روزانه هزار و ۳۵۰ تومان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر بیان کرد: مردم در حالی که هزینه اینترنت و قبض موبایل خود را با مبلغ خیلی بیشتری پرداخت می‌کنند و گاها پز می‌دهند ولی در پرداخت قبض برق خود بی‌مهری می‌کنند.

 

 

منبع:مهر


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی