کد خبر : 30034
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ۱۵:۴۷

خبر استان: مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی با بیان اینکه تعمیرات فاز نهم و دهم پارس جنوبی آغاز شده گفت: در راستای تعمیرات اساسی برای تولید و تامین گاز مورد نیاز در فصل سرما، از ۲۷ شهریور تا ۲ مهر پالایشگاه پنجم به طور کامل از سرویس خارج می‌شود.

به گزارش خبر استان، ایرج خرمدل صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه ،اجرای پروژه‌ها بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را از برنامه‌های مهم مجتمع گاز پارس جنوبی دانست و  اظهار داشت: بر این اساس،  متخصصان مجتمع گاز پارس جنوبی مراحل طراحی، تجهیز، نصب و راه‌اندازی ضمن بومی سازی اجرایی می‌کنند که این مهم نشان از توانمندی آنان است.

وی از افزایش تولید گاز در پالایشگاه‌های پارس جنوبی خبرداد و خاطر نشان کرد: فازهای ۹ و ۱۰ در سال گذشته در تولید گاز شیرین، میعانات، اتان و ال‌پی‌جی بالاترین رکورد را ثبت کرد چراکه  بیش از ۲۰ میلیارد مترمکعب خوراک از مخازن وارد  این پالایشگاه شد که رشد ۳٫۵ درصدی نشان می‌دهد.

مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی با اشاره به طراحی افزایش تولید گاز از این پالایشگاه تصریح کرد: برای افزایش تولید گاز و توسعه زیرساخت‌های لازم، تعمیرات اساسی در دستور کار مسئولان قرار گرفت که این مهم از ۱۲ شهریور در پالایشگاه پنجم اجرایی شد.

خدمدل با بیان اینکه تعمیرات اساسی فاز ۹ پارس جنوبی تا دوم مهرماه ادامه دارد گفت: تعمیرات فاز ۱۰  پارس جنوبی تا ۷ مهر ادامه دارد و پس از آن پالایشگاه پنجم با آمادگی کامل و با تولید پایدار گاز در طرح زمستانی قرار می‌گیرد.

وی، از توقف فعالیت پالایشگاه فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی خبرداد و تصریح کرد: در راستای تعمیرات اساسی برای تولید و تامین گاز مورد نیاز در فصل سرما، از ۲۷ شهریور تا ۲ مهر پالایشگاه پنجم به طور کامل از سرویس خارج می‌شود.

مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی،  توجه به نیروی انسانی  را از دغدغه اصلی این مجتمع گازی دانست و تاکید کرد: همواره پیمانکاران ملزم شده‌اند که شرایط مناسبی برای کارگران فراهم کنند تا کارگران بتوانند بدون هیچگونه دغدغه به انجام کارهای عملیاتی بپردازند.

وی  با تاکید بر رفع مشکلات پرداخت حقوق کارکنان در اجرای عملیات تعمیراتی در پالایشگاه پنجم پارس جنوبی خاطر نشان کرد:  پیمانکارات متعهد شده‌اند حقوق کارگران این پروژه  متناسب با شرایط کار در عسلویه  تامین کنند و از میانگین پرداختی نسبت به سایر پالایشگاه‌ها کمتر نباشد.

 

 

منبع: شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی