کد خبر : 30080
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۸:۵۳
دادستان عمومی و انقلاب بوشهر خبر داد:

خبر استان:حسن پور گفت:رسیدگی در این زمینه در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر صورت گرفت.

به گزارش خبر استان،حسن پور در گفت وگو با  میزان از قرار جلب دادرسی و صدور کیفرخواست برای ۱۲ نفر از کارکنان گمرکات استان بوشهر به اتهام ارتشاء خبرداد .

وی در تشریح جزئیات این خبر افزود: چندی قبل ۷ نفر از کارکنان گمرکات به اخذ رشوه ۱۴ میلیاردی از ترخیص کاران و صاحبان کالا دستگیر شدند که ۵ نفر دیگر از افراد مرتبط با این موضوع تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند .

دادستان بوشهر تصریح کرد: در ادامه رسیدگی به این پرونده برای ۱۲ نفر از این افراد کیفرخواست صادر و پرونده جهت رسیدگی و اتخاذ تصمیم به دادگاه ارسال شده است.

به گزارش میزان، دادستان بوشهر چندی قبل در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از بازداشت ۷ نفر از کارشناسان و اشخاص ذی سمت در گمرک بوشهر خبرداد و گفت: پس از تفهیم اتهام به هر یک از آنان مبالغی بین ۳۵۴ میلیون تا ۱۴ میلیارد ریال قرار بازداشت موقت صادر شده است.

وی گفت: در راستای مبازره با مفاسد اقتصادی پس از وصول گزارشی از یکی از مراجع نظارتی به عنوان ضابط قوه قضائیه مبنی بر اخذ رشوه توسط تعدادی از کارکنان گمرک بوشهر از ترخیص‌کاران و صاحبان کالا، موضوع به یکی از بازپرسان این دادسرا ارجاع و دستورات لازم جهت بررسی موضوع صادر شد.

این مقام قضایی در استان بوشهر در ادامه بیان کرد: پس از انجام تحقیقات لازم ۷ نفر از کارشناسان و اشخاص ذی سمت تحت تعقیب قرار گرفتند که پس از تفهیم اتهام به هرکدام دایر بر اخذ مبالغی بین ۳۵۴ میلیون تا ۱۴ میلیارد ریال، قرار بازداشت موقت در خصوص آنان صادر شد و جهت انجام تحقیقات بیشتر تحت نظر قرار گرفتند.

حسن پور اضافه کرد: پس از تکمیل تحقیقات تعدادی از آنان با صدور قرار وثیقه آزاد و تعدادی در بازداشت بسر می‌برند.

وی همچنین گفت: رسیدگی در این زمینه در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر صورت گرفت.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی