پایگاه خبری تحلیلی خبر استان بوشهر » مورد حاد بیماری در بین حجاج استان مشاهده نشد
کد خبر : 30479
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۶/۲۷ - ۱۳:۴۰

خبر استان:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: به جز چند مورد بیماری تنفسی خفیف، مورد حادی از بیماری در بین حجاج مشاهده نشد.

گزارش خبر استان به نقل از مهر، عبدالمحمد خواجه‌ئیان پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک تیم ۱۲ نفره هر یک از حجاج هم استانی را در هنگام ورود، از لحاظ وجود بیماری‌های عفونی و تنفسی مورد معاینه و بررسی قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: این تیم متشکل از پرسنل پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی هوایی بوشهر، پزشک و کارشناسان منتخب مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: این معاینات به منظور جلوگیری از انتقال بیماری های واگیردار از خارج به داخل کشور صورت می گیرد.

وی افزود: در این معاینات درجه حرارت بدن تمام زائران با استفاده از تب‌سنج‌های لیزری اندازه‌گیری شده و افراد تب‌دار و همچنین کسانی که سایر علایم بیماری‌های تنفسی را داشته باشند آموزش‌های لازم در رابطه با پیشگیری از انتقال بیماری را دریافت کرده و در صورت لزوم برای بررسی بیشتر به مراکز درمانی ارجاع می‌شوند.

بیش از هزار نفر زائر حج تمتع و عوامل اجرایی همراه آنان، در قالب چهار پرواز طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به استان بازگشتند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی