پایگاه خبری تحلیلی خبر استان بوشهر » جوانان بوشهری انتقاد دارند؛ سهم ناچیز بومی‌ها در آزمون جذبِ صنعت نفت
کد خبر : 34304
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ - ۱۵:۴۰
خطاب به نمایندگان استان:

خبر استان: جوانان استان بوشهر می گویند در آزمون جذب که قرار است دی ماه برگزار شود، بومی‌ها شانس چندانی برای استخدام ندارند.

به گزارش خبر استان، شرایط برگزاری آزمون جذب صنعت نفت که قرار است دی ماه برگزار شود، انتقاد جوانان بوشهری را برانگیخته‌است.

به اعتقاد منتقدین، حق جذب ۵۰ درصدی بومی‌ها که  مصوب مجلس شورای اسلامی‌ست، در این آزمون نادیده گرفته شده و فقط ۱۵درصد حق جذب برای نیروهای بومی شهرستان و ۱۰ درصد برای نیروهای بومی استان‌های نفت خیز در نظر گرفته شده که در عمل حق جذب بومی‌ها را از ۵۰ درصد به ۲۵ درصد یعنی به نصف تقلیل داده‌است.

یکی از این جوانان بیکار  می‌گوید: باتوجه به نحوه جذب نیرو در این آزمون،  احتمال دارد در آینده نه چندان دور شاهد اخراج نیروی متخصص بومی پس از تزریق نیروهای جذب شده که اکثراً از دانشگاه های تهران هستند، باشیم؛ این در صورتی است که برای یک بوشهری یا خوزستانی برای ورود به این دانشگاه ها محدودیتِ ظرفیت وجود دارد و سالانه ۵ نفر در هر رشته می‌توانند وارد دانشگاهای برتر شوند،آیا مسئولی پاسخگوی بیکاری ما جوانان مناطق نفت‌خیز هست؟

این جوانان از نمایندگان استان بوشهر درخواست دارند که به موضوع استخدام در صنعت نفت ورود کرده و از حق جذب بومی‌ها دفاع کند؛ به گفته این جوانان، نه تنها با این آزمون، بومی‌های بیکار به کار گرفته نمی‌شوند، بلکه با این شیوه جذب، آینده شغلی بومی‌های شاغل نیز که اکثر قرارداد موقتی هستند، در معرض خطر قرار خواهد گرفت./ایلنا

پس از چند سال انتظار استخدام رسمی توسط وزارت نفت، سرانجام آگهی استخدامی توسط این وزارتخانه اعلام گردید تا پس از حدود پنج سال از آغاز کار دولت تدبیر و امید، جوانان جویای کار با شرایط استخدامی این وزارتخانه مواجه شوند.

به گزارش خبر استان، بر اساس این آگهی، شرکت‌های تابعه وزارت نفت به منظور تأمین نیروی انسانی کارآمد جهت خدمت در بخش‌های مختلف صنعت نفت از محل مجوز استخدامی شماره ۱۱۶۹۲۵۱ مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ و نامه شماره ۱۲۳۴۵/۱۱۰/مورخ ۱۵ مهرماه ۱۳۹۶ سازمان اداری و استخدامی کشور، تعداد ۲۳۰۰ نفر، از طریق آزمون کتبی، مصاحبه، طب صنعتی و گزینش استخدام می نماید. زمان نام نویسی متقاضیان آگهی هم از ۲۵ آبان به مدت یک هفته می باشد.

 

آگهی و دفترچه استخدام وزارت نفت منتشر شد+جزئیات


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی