کد خبر : 35626
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۱۲:۳۸

خبر استان:مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: سامانه بارشی از روز پنجشنبه وارد استان بوشهر می‌شود که فعالیت این سامانه ابتدا بر روی خلیج فارس و مناطق ساحلی استان خواهد بود.

به گزارش خبر استان،نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: براساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، از روز پنج‌شنبه با ورود سامانه بارشی به خلیج فارس و جنوب غرب کشور، به تدریج بر مقدار ابرها در آسمان افزوده خواهد شد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود فعالیت این سامانه از روز پنج‌شنبه به‌صورت بارش باران گاهی رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد ابتدا بر روی خلیج فارس و مناطق ساحلی  استان آغاز شود.

مواج شدن دریا

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: به تدریج با تقویت این سامانه بارشی تا اواخر یکشنبه هفته آینده به تناوب مناطق شرقی و مناطق غیر ساحلی نیز تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرد.

شفیع‌خدایی خاطرنشان کرد: فعالیت این سامانه بر روی خلیج فارس، نقاط ساحلی و نیمه غربی  استان از شدت و مقدار بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی ادامه داد: طی مدت مذکور وزش باد شدید جنوب شرقی موجب تلاطم و مواج شدن دریا بویژه تلاطم در سواحل مرکزی و جنوبی استان همچنین جنوب خلیج فارس خواهد شد.

کاهش سرعت وزش باد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر در مورد ۲۴ ساعت آینده نیز بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده کاهش سرعت وزش باد شمال غربی از اواخر وقت امشب است و پیش‌بینی می‌شود از فردا ارتفاع موج دریا کاسته شود.

وی افزود: جهت باد غالباً شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و از اواخر امشب متغیر غالباً شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

شفیع خدایی اضافه کرد: ارتفاع موج دریا نیز بین ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر گاهی ۲۱۰ سانتیمتر از فردا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر خواهد بود.

وی گفت: فردا زمان مد اول دریا ساعت سه و ۵۱ دقیقه، جزر دریا ساعت ۱۰ و ۱۷ دقیقه و مد دوم ساعت ۱۷ و ۳۲ دقیقه خواهد بود.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی