کد خبر : 35660
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۹:۴۹

خبر استان: رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: نامه‌های اخیر درباره بازگشت به کار شهردار سابق بوشهر الزام‌آور نیست ولی با این وجود اگر ‘میگلی نژاد’ مدارک مورد نیاز ایثارگری داشته باشد، می تواند به عنوان یکی از گزینه ها برای شهرداری بوشهر باشد.

به گزارش خبر استان،ابوذر دهدار روزچهارشنبه به ایرنا اعلام کرد: نامه های ریاست کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، مشاور وزیر کشور و مسئول هماهنگی امور ایثارگران درباره بلامانع بودن بازگست به کار شهردار سابق بوشهر ارشادی و توصیفی است و فاقد وصف عامرانه و الزام آور است.
وی بیان کرد: همچنین نامه ارسالی ریاست کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور نیز اعلام داشته که فرایند تعیین وضعیت جانبازی میگلی نژاد در دست اجراست ولی با فرض اینکه وی در آینده یا حتی روزهای آتی نیز بتواند مدارک ایثارگری خود را بگیرد می تواند به عنوان یکی از کاندیدهای شهرداری بوشهر شود.
دهدار ادامه داد: صرف نظر از الزامی بودن اجرای مفاد قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، اگر تصمیم این شورا در ۲۰ آبان ماه امسال در ارتباط با پایان کار غلامعلی میگلی نژاد شهردار بازنشسته بوشهر، خلاف قوانین و مقررات بود مرجعی که باید درمورد انحراف یا مغایرت تصمیم لحاظ شده با قوانین و مقررات اظهار نظر می کرد، هیات ( کمیته ) تطبیق مصوبات است.
وی یادآور شد: به صراحت ماده ۹۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی چنانچه ظرف مدت ۲ هفته از تاریخ ابلاغ مصوبات، اعتراضی توسط کمیته تطبیق مصوبات دریافت نشود، تصمیم گرفته شده لازم الاجرا خواهد بود که در این ارتباط شورای شهر بوشهر هیچ اعتراضی از کمیته یاد شده دریافت نداشته است.
نشست شب گذشته شورای شهر بوشهر برای انتخاب شهردار این شهر به حد نصاب نرسید و از ۹ نفر اعضای شورا تنها پنج تن در این نشست حضور پیدا کردند که با این شرایط نشست برای انتخاب شهردار به حدنصاب نرسد.
در این نشست کیوان هاشم زاده و روح الله نصرتی ۲ عضو شورای شهر بوشهر در واکنش به غیبت چهار عضو شورا تهدید به افشاگری علیه همکاران خود کردند و بیان داشتند چنانچه رویه انتخاب شهردار روند عادی خود را طی نکند مسائل پشت پرده درباره حضور نیافتن برخی اعضا در نشست شورا برای انتخاب شهردار را علنی می کنیم.
شهرداری بوشهر هم اکنون با سرپرستی عبدالامیر قاسمی اداره می شود.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی