کد خبر : 35670
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۱:۱۰

خبر استان:مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تاکنون پنج هزار و ۷۰۰ نفر از دانش‌آموزان به مناطق هشت سال دفاع مقدس اعزام شده‌اند.

به گزارش خبر استان به نقل از مهر، ناصر کرمی صبح چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزاری اردو در مناطق عملیاتی جنوب استان خوزستان اظهار داشت: امسال ۹ هزار و ۷۰۰ دانش آموز از استان بوشهر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

وی اضافه کرد: تاکنون پنج هزار و ۷۰۰ نفر از دانش‌آموزان به مناطق هشت سال دفاع مقدس اعزام شده‌اند و بقیه هم در مرحله دوم به این اردوها اعزام می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: کاروان راهیان نور دانش‌آموزی اثربخش‌ترین فرهنگ در حوزه تقویت بنیه فرهنگ ایثار و فداکاری است.

وی افزود: اردوی راهیان نور دو مورد از ساحت‌های شش‌گانه تربیتی ما در آموزش و پرورش را پوشش می‌دهد که ساحت دینی و اخلاقی با کسب معنویت توسط دانش آموزان و آشنایی با مسائل اخلاقی توسط مربیان آن و ساحت سیاسی و اجتماعی با کسب آگاهی لازم توسط دانش آموز رخ می دهد.

کرمی با اشاره به نقش مهم کاروان راهیان نور دانش‌آموزی برای آشنایی دانش‌آموزان با آرمان شهدا تاکید کرد: اردوی راهیان نور زمینه‌ساز آشنایی و ارتقای نگرش دانش آموزان نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های والای شهیدان و جانبازان دوران دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: شهیدان اهداف مقدسی داشتند و با حضور و مشارکت در صحنه‌های دفاع از ناموس و کیان میهن اسلامی و نثار جان خود، دست دشمنان را از تجاوز به خاک کشورمان کوتاه کردند و عزت و بزرگی را برای مردم به ارمغان آوردند که امروز وظیفه ما حفظ این افتخارات و انتقال به نسل جوان و تشنه حقیقت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از شهدا و جانبازان به عنوان مظهر ایثار و از خودگذشتگی نام برد و افزود: باید دانش آموزان با جلوه‌های ایثار در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس آشنا شوند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی