کد خبر : 35677
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۲:۴۷

خبر استان:فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از کشف یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال زمین خواری دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش خبر استان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سید جواد رضوی ” درباره جزئیات این خبر، گفت: در راستای برخورد با متهمان جرائم اقتصادی و زمین خواری و برابر خبرهای واصله و با استناد گزارش مردمی ، مبنی بر تصرف ۷۶۰ متر مربع از اراضی مرغوب دولتی توسط فردی به هویت معلوم در شهر برازجان ، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت .
رئیس پلیس دشتستان عنوان داشت : پس از تشکیل پرونده مقدماتی و با اخذ مجوز قضایی بررسی دقیق و کارشناسی در خصوص تصرف ۷۶۰ متر مربع از زمین اداره منابع طبیعی با ارائه مدارک جعلی در حوزه دشتستان انجام شد .
سرهنگ سید جواد رضوی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی زمین خواری را یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند گفت : در همین راستا دو نفر متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قضایی تحویل مراجع ذی صلاح شد.
این مقام مسئول انتظامی در پایان با اشاره به این که تجاوز به منابع طبیعی ، تجاوز به سرمایه های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این سرزمین است ، گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می کنند که برای مقابله با این مشکل ، همکاری همه مردم و دستگاه های نظارتی الزامی است


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی