کد خبر : 35707
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۸:۰۴

خبر استان: رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی با تاکید بر مناسب‌سازی فضای شهری و اداری ویژه ناتوانان جسمی گفت: تاکنون ۳۰ درصد فضاهای اداری استان‌ها برای معلولان مناسب‌سازی شده است.

به گزارش خبر استان به نقل از تسنیم،  ابراهیم کاظمی مومن‌سرایی  ظهر امروز در چهارمین نشست تخصصی مسئولان دبیرخانه‌های ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور  در بوشهر با تاکید بر توجه به مناسب‌سازی فضای شهری و اداری برای استفاده همه آحاد مردم به ویژه ناتوانان جسمی اظهار داشت:  بر اساس مصوبه مجلس، سالانه ۳۰ درصد ازفضای دستگاههای اجرایی باید مناسب سازی شود.

وی با تاکید بر تحقق قانون مناسب‌سازی فضای اداری و شهری برای استفاده معلولان  و ناتوانان گفت: اگر قانون یاد شده سالانه اجرایی می‌شد  امروز باید ۱۰۰ درصد دستگاههای اجرایی مناسب سازی شده اما هنوز در این بخش مشکل وجود دارد.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی با بیان اینکه بیش از ۱۳سال از اجرای قانون جامع حمایت از معلولان می‌گذرد افزود: براساس قانون حمایت از حقوق معلولان ستاد مناسب سازی کشور تاسیس شده است.

کاظمی‌مومن‌سرایی با اشاره به مناسب سازی ۳۰ درصد از فضای دستگاههای اجرایی برای معلولان بیان کرد: با وجود تاکید قانونگذار مبنی بر مناسب سازی محیط برای معلولان اکنون ۳۰ درصد از فضای دستگاههای اجرایی در استان‌ها برای ناتوانان جسمی مناسب سازی شده و ۷۰ درصد مناسب سازی نشده است.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی با ۶۸ درصد بیشترین و سازمان نظام پزشکی با ۲۸ درصد کمترین مناسب سازی  انجام داده‌اند گفت:استان یزد با ۵۹ درصد و تهران با ۲۴ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین استانهایی هستند که به امر مناسب سازی پرداخته‌اند.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی با تاکید بر نقش مهم تحقق این مهم در حل مشکلات جامعه خاطر نشان کرد: اگر دستگاههای اجرایی  به وظیفه و مسئولیت عمومی و تخصصی خود توجه کنند بسیاری از مشکلات مناسب سازی برطرف می‌شود.

کاظمی مومن سرایی  با بیان اینکه قانون گذار برای شهرداری‌ها ۱۲ مولفه برای مناسب‌‌سازی مصوب کرده است تصریح کرد: وزارت علوم مکلف شده در سر فصل‌های درسی دانشجویان  ۲ واحد به موضوع مناسب سازی اختصاص دهد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی