کد خبر : 37423
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۳:۲۳

خبر استان:برای نخستین بار واحد مستقل احیای قلبی ریوی (CPR) با ظرفیت‌ چهار تخت با تجهیزات کامل و مانیتورینگ با بهره‌گیری از فضای مناسب و قدرت مانور بالا و ایستگاه پرستاری مجزا در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبر استان،قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حاشیه افتتاح این بخش گفت: با راه‌اندازی این واحد بیماران با وضعیت بحرانی، بیماران دچار ایست قلبی تنفسی، بیمارانی که در شوک به سر می‌برند و سایر بیمارانی که به مراقبت‌های فوری و حیاتی نیاز دارند بلافاصله به این بخش وارد می‌شوند و تحت مراقبت‌ مستقیم و ویژه قرار می‌گیرند.
دکتر حسین دارابی افزود: بیماران پذیرش‌شده در واحد مستقل احیای قلبی ریوی تا رسیدن به وضعیت پایدار در این واحد تحت نظر می‌گیرند و پس‌ازآن برای ادامه روند درمانی به دیگر بخش‌ها منتقل می‌شوند.
وی درباره پروژه‌های توسعه فضای مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به‌منظور ارائه خدمات باکیفیت‌تر و مطلوب‌تر گفت: واحد مستقل CPR و عملیات عمرانی و بهسازی فضای اورژانس با مبلغی معادل سه میلیارد و پانصد میلیون ریال احداث و راه‌اندازی شده است.
دکتر دارابی خاطرنشان کرد: علاوه بر این واحد پراهمیت، عملیات عمرانی و بهسازی فضای اورژانس بزرگ‌سالان و ایجاد ایستگاه پرستاری مرکزی با نظارت مستقیم تیم پرستاری نیز به پایان رسیده است.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: با راه‌اندازی و تکمیل این واحدها خدمات درمانی بهتر و مناسب‌تری به همشهریان عزیز و مراجعین محترم ارائه خواهد شد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی