کد خبر : 37429
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۵:۱۸

خبر استان:مدیرکل دفترمدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در سال‌های ۸۸ تا ۹۵، هشت مورد سیلاب در استان بوشهر رخ داده است .

به گزارش خبر استان، سیف اله آقابیگی در کارگاه آموزشی تشریح نظام‌نامه مدیریت سیلاب در بوشهر افزود: طی این سال‌ها، در سال ۹۲ سه بار سیلاب در استان بوشهر رخ داده است؛ یک مورد در اردیبهشت و دو مورد هم در دی و در سال‌های ۹۰ و ۹۳ سیلاب در استان بوشهر اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: شهرستان دشتی با هفت مورد، دشتستان با پنج و بوشهر و گناوه با سه مورد، بیشترین سیلاب را چند سال اخیر در استان داشته‌اند.

آقابیگی گفت: با توجه به اقلیم کشور و استان بوشهر و از سوی دیگر تغییر در بارندگی منطقه، بارندگی ها، با شدت بالا و در مدت زمان کوتاه اتفاق می افتند و به همین علت شاهد وقوع سیلاب هایی تند و مخرب هستیم.

مدیرکل دفترمدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران همچنین با اشاره به لزوم همگرایی دستگاه های اجرایی در رو به رو شدن با بحران ها و به خصوص سیلاب، عنوان کرد: لازم است با شناختی که نسبت به اقلیم خود داریم، برای کاهش خسارات و جلوگیری از تخریب زیرساخت ها و تلفات انسانی برنامه ریزی کنیم.

آقابیگی با اشاره به مفاد نظام‌نامه مدیریت سیلاب بیان کرد: این نظام‌نامه به دنبال تنظیم روابط میان واحدهای وزارت نیرو و دیگر دستگاه های اجرایی است تا در نتیجه این همکاری‌ها به بهترین شکل بحران را مدیریت کنیم.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی