کد خبر : 37448
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۰:۰۲

خبر استان: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) عنوان هنرمند ممتاز را به ‘سعید عرب زاده’ عکاس جوان بوشهری اعطا کرد.

به گزارش خبر استان،آنیتا مظفری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به منظور قدردانی از شخصیت های مطرح عکاسی، فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) عنوان هایی را به هنرمندان عکاس اعطا می کند که در این دوره عنوان هنرمند ممتاز این فدراسیون به عرب زاده جوان تعلق گرفت.
وی بیان کرد: لقب هنرمند ممتاز فیاپ (EFIAP) به هنرمندان عکاسی اعطا می شود که غیر از داشتن تکنیک های ممتاز، شمار مشخصی از عکس های آنها در شمار قابل توجهی از جشنواره های بین المللی زیر نظر فیاپ پذیرفته شده باشد.
مظفری یادآور شد: سعید عرب زاده عکاس بوشهری پیش از این نیز موفق به گرفتن نشان آرتیست فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در جشنواره (ADRIA 2015) مونتنگرو، مدال طلا و روبان افتخار از انجمن عکاسان آمریکا و جایزه بهترین عکاس سال کلوپ فوکوس را کسب کرده است.
فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) به عنوان تنها موسسه بین المللی در زمینه عکاسی که از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است در سال ۱۹۴۶ پایه گذاری شد و از آن سال تاکنون واسطه‌ای برای برقراری ارتباط بین موسسه های ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است.
این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با موسسه های ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیش از ۹۰ موسسه ملی در پنج قاره می رسد و هم اکنون تنها نماینده رسمی فیاپ در ایران ‘کلوپ عکس فوکوس’ وابسته به ‘موسسه هنر خیام’ است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی