پایگاه خبری تحلیلی خبر استان بوشهر » پرواز هواپیما در فرودگاه‌ بوشهر ۴۴ درصد افزایش یافت
کد خبر : 37487
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۸:۳۳

خبر استان: مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهربا اشاره به ایجاد رونق در فرودگاه بوشهر گفت: در یکسال گذشته با توسعه زیرساخت‌ها، رونق در فرودگاه بوشهر افزایش یافته به‌گونه‌ای که پرواز هواپیما ۴۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبر استان به نقل از تسنیم، کمال دهقان منشادی ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین مرکز آموزش خلبانی با هواپیمای فوق سبک جنوب کشور در بوشهر با بیان اینکه یکی از شاخص‌های پیشرفت هر منطقه و کشور  توسعه صنعت هوانوردی است اظهار داشت: ایجاد مرکز آموزش خلبانی در بوشهر زمینه مهمی برای توسعه و پیشرفت و جذب توریست و گردشگر را  بیش از پیش فراهم می‌کند.

وی، توسعه تکنولوژی پیش شرط پیشرفت در عرصه‌های مختلف دانست و افزود: استقرار صنعت آموزش هوانوردی در بوشهر با توجه به ظرفیت بالایی گردشگری زمینه رونق در بخش‌های گوناگون از جمله سرمایه‌گذاری و جذب توریسم را فراهم می‌کند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر، این فرودگاه را تنها  راه ورود مقامات، سرمایه گذاران و شخصیت‌ها دانست و تاکید کرد:در یکسال گذشته با توسعه زیرساخت‌ها، رونق در فرودگاه بوشهر افزایش یافته به‌گونه‌ای که پروازها ۴۴ درصد رشد داشته است.

منشادی از افزوده شدن ۴ شرکت هواپیمایی دیگر در بوشهر خبرداد و گفت: در یکسال گذشته شاهد رشد ۴۵ درصدی مسافر از فرودگاه بوشهر بوده‌ایم و این در حالی است که در مسیر، ساعات وشرکت‌های هواپیمایی تنوع  زیادی ایجاد شده است.

وی، از  راه اندازی سامانه کمک ناوبری در فرودگاه بوشهر خبرداد و افزود: سامانه ILS در فرودگاه بوشهر راه‌اندازی شده که برای خرید و نصب این سامانه ۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر با اشاره به راه اندازی سامانه هواشناسی  RVR در فرودگاه بوشهر گفت: هواشناسی یکی از اساسی‌ترین بخش‌های یک عملیات پروازی  است که در این راستا سامانه هواشناسی RVR در فرودگاه بوشهر راه اندازی شد و زمینه نشست و برخاست هواپیما در شرایط مختلف جوی را فراهم کرده است.

منشادی از ساخت و بهسازی محیط فرودگاه بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: طرح‌های مهمی در عرصه‌های مختلف فرودگاهی بوشهر اجرا شده و پروژه‌های دیگری هم در حال اجرا است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی