پایگاه خبری تحلیلی خبر استان بوشهر » عامل انتشار کلیپ های غیر واقعی در بوشهر شناسایی شد
کد خبر : 38479
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۵:۲۳
رئیس پليس فتا استان بوشهر خبر داد:

خبر استان:: شخصی که با انتشار کلیپ های غیر واقعی در شبکه های اجتماعی فضای مجازی بر علیه یکی از بانک ها باعث تشویش اذهان عمومی شده بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبر استان، سرهنگ دوم ” مهدی قاسمی” در تشریح این خبر اظهارداشت: وکیل یکی از بانک های بوشهر با مراجعه به پلیس فتا عنوان داشت: کلیپ های کذب و خلاف واقع در شبکه های اجتماعی موبایلی در خصوص بانک مذکور منتشر، و موجب تشویش اذهان عمومی شده است.
وی گفت: با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا تحقیقات علمی و تخصصی خود را در این خصوص آغاز کردند.
سرهنگ قاسمی عنوان کرد: در تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا و ردیابی دیجیتالی سرنخ های این عمل مجرمانه، ماموران موفق شدند عامل انتشار این کلیپ های غیر واقعی را شناسایی با هماهنگی مقام قضایی برای ادامه تحقیقات به پلیس فتا منتقل کنند.
رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه متهم در مواجهه با شواهد ، قرائن و مستندات موجود پلیس در نهایت به بزه انتسابی اعتراف کرده است تصریح کرد: وی کلیپ های مورد نظرش را خودش تصویربرداری و از طریق شبکه های اجتماعی موبایلی منتشر می کرده است.
سرهنگ “مهدی قاسمی” با اشاره به این که متهم انگیزه خود از انجام این اقدام مجرمانه را مشکلات اداری با مدیران و مسئولان بانک و انتقام گیری از آنها عنوان کرده است توصیه کرد: شهروندان باید سعی کنند فرصت های مثبت فضای مجازی را شناخته و از آن در مسیر صحیح استفاده کنند و دقت لازم داشته باشند این فضای گسترده محل مناسبی برای انتقام جویی های شخصی نمی باشد.
این مقام انتظامی وظیفه ذاتی پلیس فتا را ایجاد محیطی امن و آرام در فضای مجازی دانست و خاطر نشان ساخت:ارسال هرگونه پیام توهین آمیز در فضای مجازی به افراد جرم محسوب شده و قانون با ارسال کننده آن برخورد خواهد کرد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی