پایگاه خبری تحلیلی خبر استان بوشهر » ۶۰ میلیارد ریال برای احیاء بیابان‌های استان اختصاص یافت
کد خبر : 38728
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۲:۵۸

خبر استان: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به وجود ۳۳۰ هزار هکتار بیابان در استان بوشهر گفت: امسال برای احیاء و ساماندهی اراضی بیابانی این استان ۶۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

به گزارش خبر استان،سهیل مهاجری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر مساحت اراضی بیابانی استان بوشهر را ۳۳۰ هزار  هکتار  دانست و اظهار داشت: اراضی بیابانی یاد شده  ۱۴ درصد از مساحت استان بوشهر را شامل می‌شود.

وی، کشت گوناگون‌‌های مختلف در اراضی بیابانی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: گز، اسکنبیل، پانیکوم، کهور، آکاسیا ویکتوریا، سالیسینیا، و کنار از گونه‌های گیاهی است که در اراضی بیابانی برای تثبیت شن‌‌های روان کشت می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از احیاء و ساماندهی اراضی بیابانی استان بوشهر خبرداد و افزود: امسال ۴ هزار هکتار اراضی بیابانی استان بوشهر با روش‌های بیولوژیک و مبتنی بر پوشش گیاهی، بذرکاری و جمع‌آوری هرز آب‌ها و آب‌های ناشی از بارندگی‌ها احیاء می‌شود.

مهاجری از اختصاص اعتبارات لازم برای ساماندهی اراضی بیابانی استان بوشهر خبر داد و گفت: امسال برای احیاء و ساماندهی اراضی بیابانی این استان ۶۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

وی  با اشاره به اختصاص اعتبارات استانی برای اجرای طرح بیابانی‌زدایی بیان کرد: در راستای طرح بیابان‌زدایی  ۱۰ میلیارد ریال از اعتبارات استانی امسال اختصاص یافته است که  اراضی بیابانی باپوشش گیاهی، بذرکاری و جمع‌آوری هرز آب‌ها و آب‌های ناشی از بارندگی‌ها احیاء می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر افزود: مراقبت وآبیاری درختکاری‌های  گذشته و اجرای طرح‌های مدیریت مراتع از دیگر برنامه‌های امسال در راستای طرح بیابان‌زدایی است.

مهاجری با تاکید بر نقش مهم اجرای طرح‌های بیا‌بان‌زدایی در جلوگیری از فرسایش خاک و نابودی مراتع تصریح کرد: انتظار می‌رود با اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی علاوه بر ایجاد زیبایی منظر و جلوگیری از نابودی مراتع و فرسایش خاک، آب‌های روان کنترل می‌شود.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی