پایگاه خبری تحلیلی خبر استان بوشهر » هوای برازجان و گناوه همچنان ناسالم
کد خبر : 38778
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۳:۱۰

خبر استان:ریزگردها که از دیروز آسمان استان بوشهر را فرا گرفته‌اند، امروز غلظتشان کاهش یافته، اما هوا در برازجان و گناوه همچنان برای گروه‌های حساس ناسالم است.

به گزارش خبر استان به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، کارشناس مسوول اداره پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: اکنون در برازجان میزان غلظت ریزگردها ۲۶۱ و گناوه ۲۱۴ میکروگرم بر مترمکعب است و هوا در این شهرها در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

علیرضا مصلحیان افزود: در بوشهر میزان ریزگردها ۱۳۸ میکروگرم بر مترمکعب است و هوا سالم است.

وی با اشاره به این که دیروز هوا در شهرهای بوشهر، گناوه و برازجان در شرایط خطرناک بود، بیان کرد: ساعت ۱۴ دیروز میزان ریزگردها در گناوه به ۲۲۱۹ میکروگرم بر مترمکعب رسید یعنی بیش از ۱۴ برابر حد مجاز؛ در برازجان هم غلظت ریزگردها در بعدازظهر ۶۳۶ و بوشهر ۶۳۰ میکروگرم بر مترمکعب ثبت شد یعنی بیش از چهار برابر حد مجاز.

مصلحیان گفت: اگر میزان ریزگردها زیر ۵۰ میکروگرم بر مترمکعب باشد هوا پاک است، بین ۵۰ تا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب باشد، هوا سالم است، ۱۵۵ تا ۲۵۳ میکروگرم بر مترمکعب باشد هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، ۲۵۴ تا ۳۵۴ میکروگرم بر مترمکعب باشد هوا در شریاط ناسالم قرار دارد، ۳۵۵ تا ۴۲۴ میکروگرم بر مترمکعب باشد هوا بسیار ناسالم است و اگر از ۴۲۵ میکروگرم برمترمکعب فراتر رود، هوا در شرایط خطرناک قرار دارد.

این کارشناس محیط زیست با اشاره به آمارهای ۱۰ ماه امسال در خصوص وضعیت آلایندگی هوا،گفت: براساس شاخص‌ها در چهار مرکز فعال پایش هوای استان، کنگان در ۱۰ ماه امسال هوای پاک نداشته، گناوه چهار روز، بوشهر ۹ روز و برازجان ۴۹ روز هوای پاک داشته‌اند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی