کد خبر : 38825
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۴
دوباره بوی عطر شهید می پیچد:

خبر استان: این شهدا همزمان با شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) در بوشهر، خورموج، برازجان، نخل تقی و بیدخون تشییع و خاکسپاری می شوند.

به گزارش خبر استان، پیکر پاک ۸ شهید ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح یکشنبه از فرودگاه بین المللی بوشهر وارد استان می شود و پیکرمقدس ۴ شهید نیز در همین تاریخ از فرودگاه عسلویه به استان منتقل می شود.
مراسم وداع با این حماسه آفرینان ساعت ۱۹ دوشنبه در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر، گلزار شهدای خورموج،مسجد حضرت فاطمه زهرای برازجان و ساعت ۲۰ در حسینیه یادگار امام بیدخون برگزار می شود.
پیکر پاک این شهدای والامقام نیز روز سه شنبه اول اسفند همزمان با شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) در بوشهر، خورموج، برازجان، نخل تقی و بیدخون تشییع و خاکسپاری می شوند.
از این تعداد شهدای والامقام ۵ شهید در بوشهر، دو شهید در خورموج، یک شهید در برازجان، یک شهید در نخل تقی و یک شهید در بیدخون خاکسپاری می شوند.
۵ شهیدی که در بوشهر به خاک سپرده می شوند به ترتیب ۲۷، ۲۳، ۲۴، ۲۵ و ۱۹ ساله هستند که در عملیات های کربلای ۴، رمضان، والفجر ۸ و تک دشمن در ام الرصاص ،شرق بصره، فاو و زبیدات به شهادت نائل آمده اند.
دو شهیدی که در خورموج آرام خواهند گرفت ۲۴ و ۲۹ ساله هستند و در عملیات های رمضان و خیبر در شرق بصره و مجنون به شهادت رسیده اند.
یک شهیدی که در برازجان به خاک سپرده می شود ۱۷ ساله است و سال ۶۵ در عملیات کربلای ۴ در ام الرصاص به درجه رفیع شهادت نائل شده است.
دو شهیدی که در بیدخون تشییع و خاکسپاری می شوند ۲۰ و ۲۶ ساله اند و در تک دشمن و عملیات رمضان در زبیدات و شرق بصره شهید شده اند.
دو شهیدی که مردم نخل تقی میزبان آنان هستند نیز ۳۰ و ۲۶ ساله اند و در عملیات های رمضان و خیبر در شرق بصره و مجنون به شهادت رسیده اند.
با تشییع و خاکسپاری این شهدا تعداد شهدای گمنام مدفون در استان بوشهر به ۱۵۰ شهید می رسد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی