کد خبر : 38924
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۵:۴۹

خبر استان:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: روستاهای محمد صالحی (گناوه)، زیارت ساحلی (دشتی) و گورک سادات (تنگستان) از این استان در بین ۴۰ نامزد نهایی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور قرار گرفتند.

به گزارش خبر استان،حمیده ماحوزی در روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نشست های خانگی کتابخوانی، اردوهای کتاب‌خوانی، تور دوچرخه سواری، ساحل کتاب، ایجاد باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان در مدارس، رونمایی از کتاب، کتاب خوانی در قایق، تقدیر از کتاب خوانان بالای ۶٠ سال، ایستگاه مطالعه آزاد، طرح ترویج اهدا کتاب، برگزاری اردوهای تفریحی فرهنگی یک روزه با محوریت کتاب و فعال نمودن انجمن ادبی از برنامه های شاخص این سه روستای استان بوشهر است.
وی یادآورشد: جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا می‌ کند و در قالب آن هر کدام از روستاها طرح‌ها و برنامه‌های خود را جهت ترویج فرهنگ کتاب خوانی به دبیرخانه ارائه می کنند.
وی بیان کرد: در مجموع یکهزار و ۳۰۰ روستا طرح های خود را در این خصوص به دبیرخانه ارائه کردندکه از میان این تعداد ۴٠ روستا به مرحله نهایی راه پیدا کرده و در پایان ده روستا یا آبادی عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند.
ماحوزی گفت:دهیاران، شورای اسلامی روستا، بخشداران، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، مدارس و سایر نهادهای فرهنگی و تشکل‌های مردمی بیشترین نقش را در این راستا دارند.
روستاهای ‘چهار روستایی’ از شهرستان گناوه و ‘درازی’ از شهرستان دشتی دوره های گذشته موفق به کسب این عنوان شده بودند.
در سال گذشته شهر بوشهر نیز بعنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب و معرفی شد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی