کد خبر : 38934
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۶:۰۹

خبر استان: رئیس خانه ریاضیات استان بوشهر گفت: شعبه مرکزی این خانه اکنون با مشکل مالی روبروست، طوریکه بخشی از فعالیت های آن از جمله کلاس های رایگان تعطیل شده و نیازمند ۲ میلیارد ریال حمایت مالی است.

به گزارش خبر استان،طاهر یزدان پناه روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به تعدیل نیرو در خانه ریاضیات شهر بوشهر دانش آموزانی که شرایط مالی مساعدی ندارند قادر به حضور در کلاس های خانه ریاضیات نیستند.
وی ادامه داد: با توجه به تاثیر فراوان فعالیت خانه ریاضیات در افزایش قبولی های کنکور امیدواریم زمینه حمایت از فعالیت های خانه ریاضیات استان بوشهر فراهم شود.
رئیس خانه ریاضیات استان بوشهر یادآور شد: این خانه با وجود مدت زمان محدود فعالیت خود دستاوردهای فراوانی داشته که از شاخص ترین آن می توان به موفقیت دانش آموزان در ای-لیمپیادهای بین المللی عنوان کرد.
یزدان پناه افزود: خانه ریاضیات استان بوشهر اکنون در هفت شهرستان و هشت شهر این استان فعال است.
وی بیان کرد: عسلویه، دیلم و جم سه شهرستان استان بوشهر هستند که خانه ریاضیات آنها تاکنون فعال نشده و در صورت حمایت های لازم آماده همکاری برای راه اندازی آنها هستیم.
یزدان پناه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در اسفندماه امسال نیز تیم سه نفره خانه ریاضیات استان بوشهر متشکل از سامان خدیور، ایلیا لاوری مجرد و بردیا بحرینی از دانش‌آموزان پایه یازدهم تحصیلی دبیرستان شهید بهشتی بوشهر به مسابقات ای-لمپیاد هلند اعزام می شوند که اعزام آنها نیازمند ۳۹۰ میلیون ریال کمک مالی است.
رئیس خانه ریاضیات استان بوشهر افزود: دانش‌آموزان در مسابقه جهانی ای-لیمپیاد یک مساله کاربردی را حل می‌کنند که مساله طرح شده برای سال جاری در مورد کاهش ترافیک است.
وی افزود: مسابقات جهانی ریاضیات با حضور کشورهای مختلفی از قاره های اروپا، آفریقا و آسیا اسفند ماه سال جاری در کشور هلند برگزار می شود.
یزدان پناه بیان کرد: در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ نیز تیم‌های منتخب ریاضی استان بوشهر، موفق به حضور در مسابقات جهانی شدند.
ای- لیمپیاد (A-Lympiade) یکی از مسابقات جهانی ریاضی است که با هدف افزایش قدرت تفکر، یادگیری تکنیک های مدل سازی ریاضی، کارگروهی، تمرین نوشتن یافته های علمی و جمع بندی و ارائه مطالب در هلند و تعدادی از کشورها برگزار می شود.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی