کد خبر : 39947
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۱:۱۸
دادستان بوشهر خبر داد:

خبر استان:حسن پور گفت:برای حفظ و دفاع از حقوق مردم و بیت المال با قاطعیت با زمین خواری، ویژه خواری و رانت خواری برخورد می‌شود.

به گزارش خبر استان،حسن پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بوشهر از بازگشت یک هزار هکتار اراضی دولتی به بیت المال خبرداد و گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه تعرض و تجاوز نسبت به اراضی دولتی در ایام تعطیلات نوروزی مقرر شده گشت های ویژه ای از سوی ادارات متولی این اراضی تدارک دیده شود.
وی افزود: ضابطین دادگستری و کلیه دادستانهای شهرستانهای این استان و قضات کشیک آمادگی لازم جهت رسیدگی فوق العاده و صدور دستورات لازم در برخوردبا هرگونه زمین خواری و تعرض و تجاوز به اموال بیت المال خواهند داشت.

وی تاکید کرد: برای حفظ و دفاع از حقوق مردم و بیت المال با قاطعیت با زمین خواری، ویژه خواری و رانت خواری برخورد می‌شود.

دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال استان بوشهر با اشاره به آمار و عملکرد این شورا در یکسال گذشته اظهارکرد: ۶۸۴ فقره پرونده در راستای حفظ حقوق بیت المال در مراجع قضایی استان مورد رسیدگی قرار گرفته و منجر به صدور رای شده است.

حسن پور در ادامه بیان کرد: جمع مساحت اراضی اعاده شده به دولت به موجب این آرا ۱۷۰۶ هکتار به ارزش ۳۸۷۱۵۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال که اراضی اعاده شده از حیث مساحت نسبت به سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

این مقام قضایی همچنین گفت: تعداد ۱۸۳ مورد قلع و قمع بنا و مستحدثات غیر مجاز در استان انجام شده است.

منبع:میزان

تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی