کد خبر : 40112
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۲۳:۰۷

خبر استان:امام جمعه بردخون با تمجید از وضعیت حجاب در منطقه بردخون گفت: آموزش و پرورش میدان زورآزمایی نیست.

به گزارش خبر استان به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی عصر یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون اظهار داشت: معلمان سرمایه‌های ارزشمند جامعه هستند و نباید از این سرمایه‌ها غافل شویم زیرا معلمان جایگاه والایی دارند و پروردگار هستی اولین معلم خلقت است.

وی افزود: معلمان باید اخلاق را از خود شروع کنند و در همه ابعاد الگو شوند زیرا مردم آنان را می بینند و برای این کار نیازمند سیستم نظارتی هستیم تا بر عملکرد آنان نظارت کند و جایگاه والای معلم را در جامعه حفظ کند.

رکنی حسینی با بیان اینکه اگر پایه های اعتقادی دانش آموزان محکم شود در برابر هر لرزشی می‌ایستند، اضافه کرد: مسئولیت بزرگی بر دوش داریم که با پست های دیگر قابل مقایسه نیست چرا که تربیت کننده نسل آینده ساز هستیم و اگر کسی اهل خدمت است بهترین فرصت برای خدمت به مردم در آموزش و پرورش است.

امام جمعه بردخون فرهنگیان را از ورود به بازی‌ها و دسته‌بندی‌های سیاسی بر حذر داشت و گفت: بدترین ویروس در جامعه ورود به بازی ها و جناح بندی های سیاسی است که جامعه را به تباهی می کشاند و تنها با حفظ وحدت و انسجام مانع اشاعه این ویروس خطرناک شویم.

وی با تأکید بر اینکه اختلاف و تفرقه از درون جامعه را تهی می‌کند، ابراز داشت: هوشیار باشیم و اتحاد و همبستگی خود را از بین نبریم و فردی را به جرم گرایش سیاسی به پارکینگ نفرستیم و او را اصلاح کنیم زیرا آموزش و پرورش میدان زورآزمایی نیست که گروهی پیروز و گروهی مغلوب شوند.

رکنی حسینی ادامه داد: افراد توانا را به خاطر اختلاف سلیقه کنار نزنیم زیرا امروز دشمن به جنگ باورها و اعتقادات ما آمده و در شأن آموزش و پرورش نیست که درگیر جناح‌بندی‌ها شود.

امام جمعه بردخون از اختلاط زن و مرد در برخی برنامه ها انتقاد کرد و گفت: دین اسلام با شادی و نشاط مخالف نیست اما اختلاط زن و مرد و حرکات دور از شأن در مراسمات عمومی بویژه عروسی با شئون اسلامی سازگاری ندارد.

وی با تمجید از وضعیت حجاب در منطقه بردخون، افزود: فرهنگیان خود را از مردم بدانند و از آنان فاصله نگیرند و در بین آنان و همراه مردم حرکت کنند و به جای طرد افراد، در خط ولایت و نظام اسلامی گام بردارند چرا که تعلیم و تربیت کاری سخت و ظریف است و بدون تعامل با دیگران محقق نمی شود.

امام جمعه بردخون تصریح کرد: وقتی از عده ای انتقاد می شود برچسب تخریب می‌زنند اما تخریب و انتقاد دو مقوله متفاوت است و برخی به خاطر این مسائل قهر می‌کنند اما بدانند که انتقاد مقدمه پیشرفت و تکامل است.

رکنی حسینی تعریف بی مورد را آفت خدمت دانست و گفت: همواره باید ضعف‌ها و قوت‌ها را با هم ببینیم و از تخریب پیشینیان و مسئولان قبلی خودداری کنیم و منصفانه حرف بزنیم تا دل ها به هم نزدیک شود و کینه از قلب ها برود.

استفاده از مشارکت مردمی در آموزش و پرورش

علی اخلاقی بخشدار بردخون نیز اظهار داشت: معلمان افتخار ما و آموزگار همه مردم و افرادی هستند که علم خواندن و نوشتن، فهم مسائل و راه تحقیق و درس اخلاق و مسیر دین را به همگان آموخته اند.

وی با بیان اینکه معلمان همزمان بعد آموزشی و پرورشی خود را حفظ کنند، افزود: فرهنگیان شرایط فردا را به دستی درک کنند زیرا انسان هایی را تربیت می کنند که آینده کشور به دست آنان است و رسالت عظیمی برای اوتعریف شده است.

اخلاقی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که هرگونه هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای نسل آینده می‌دانند، اضافه کرد: وقتی دانش عمیق، شناخت روزگار و متفکر و اندیشمندبودن با شهامت همراه شود آنگاه معلمانی نمونه مانند شهید بهشتی و شهید مطهری ساخته می شود.

بخشدار بردخون ادامه داد: معلمان با تلاش‌ها و زحمات خود و تحمل سختی‌ها در زمره ایثارگران جامعه هستند و بالاترین مقبولیت را در بین شخصیت های فرهنگی دارند.

رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون ابراز داشت: خیرین انسان های دلسوز و علاقمند به همنوعان خود هستند که سالها در زمینه ساخت و ساز مدارس وارد میدان شده اند و این همت و تلاش باعث رفع بخش زیادی از مشکلات کشور شده اما در بخش بردخون با توجه به نیازهای حوزه آموزش و پرورش نیازمند حمایت بیشتر خیرین ایثارگر و دلسوز هستیم.

وی گفت: وقتی مردم و خیرین در امور مهم فرهنگی با دولت شریک می شوند کارها بهتر و کیفی تر و بابرنامه تر پیش می رود زیرا مردم در هر عرصه ای وارد شوند منشأ خیر و اقدامات تحول گرایانه هستند.

تشکیل مجمع خیرین مدرسه‌ساز

ظهیر محمودی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی تربیتی هنری و ورزشی در منطقه رشد چشمگیری داشته است و امیدواریم امسال شاهد درخشش دانش‌آموزان و فرهنگیان منطقه در رقابت‌های استانی باشیم.

وی افزود: فعالیت‌های حوزه پرورشی و تلاش‌های کانون فرهنگی تربیتی شهید نامدار موجب تحرک بیشتر دانش آموزان و جذب آنان به حوزه فرهنگی هنری شده که امیدواریم این تلاش‌ها ادامه یابد و نتایج آن در آینده منطقه تأثیر داشته باشد.

محمودی اضافه کرد: مدارس برای برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های ویژه هفته معلم از ظرفیت‌های انجمن‌های اولیا و مربیان یاری بگیرند چرا که شأن و جایگاه معلم آنچنان است که به راحتی نمی‌توان قدر و منزلت او را دریافت و زحماتش را جبران کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: به منظور جذب کمک‌های مردمی و ساماندهی خیرین منطقه به‌زودی مجمع خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار تشکیل می‌شود تا با یاری و مشارکت مردم، مسئولان و خیرین کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری و برای اعتلای تعلیم و تربیت منطقه استفاده کرد.

دبیر شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش آماده پذیرش انتقادات سازنده است، ادامه داد: نقدهای همه ارکان جامعه را به جان می پذیریم زیرا نقد باعث پیشرفت وتعالی می شود.

وی ابراز داشت: مدارس به عنوان مهم ترین مراکز آموزشی و پرورشی جامعه رسالت احیاء ونشرمعارف اسلامی را برعهده دارند و رعایت حجاب را مانند سایر احکام اسلامی ارج می‌نهند و آن را سدی محکم در برابر تبلیغات دشمن می دانند و بر نهادینه‌کردن آن در بین دانش‌آموزان تأکید می‌کنیم.

کمبود مربی پرورشی و ورزشی

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره نیز گفت: به ازای هر هزار نفر دانش آموز یک مشاور در منطقه داریم که بدترین شرایط و وضعیت را سپری می کنیم.

حیدر مغدانی افزود: در زمینه مربیان پرورشی و تربیت بدنی نیز وضعیت مناسبی نداریم اما نیروهای موجود ایثارگرانه تلاش می کنند تا کمبودها جبران شود.

در این نشست از تلاش و فعالیت های مربیان پرورشی و مشاوره منطقه با تقدیم هدایایی تجلیل شد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی