کد خبر : 40139
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۳:۵۳

خبر استان: استاندار بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع با قاچاق گفت: در این راستا ضمن تجهیز گلوگاه‌های استان به امکانات جدید و پیشرفته باید روزنه‌های قاچاق کالا و ارز در استان بسته شود.

به گزارش خبر استان به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان بوشهر با تاکید بر مدیریت قوانین در عرصه ترخیص کالا اظهار داشت: زندگی و معیشت مردم ساحل نشین استان به فعالیت‌های در حوزه تجارت دریایی گره خورده است که توجه به مطالبات مردم مورد توجه قرار دارد.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بوشهر در ادوار مختلف به عنوان دروازه تجارت ایران مطرح بوده است افزود: دریانوردی و تجارت در استان بوشهر از دیرباز در این استان وجود داشته که باید بر تقویت پیوند مردم سخت کوش استان به دریا و فعالیت‌های حوزه دریایی توجه ویژه کرد.

گراوند، با تاکید بر ساماندهی ترخیص کالای همراه ملوان در استان بوشهر بیان کرد: در این راستا برای تامین مطالبات مردم مرزنشین و ساحل نشین آیین‌نامه کالای ته لنجی تدوین و به‌زودی تعیین تکلیف می‌شود.

وی، با اشاره به تدوین آیین نامه ترخیص کالای همراه ملوان در استان‌های ساحلی جنوب بیان کرد: در نشست تخصصی مسئولان استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان راهکارهای ترخیص کالای همراه ملوان بررسی و پس از ارسال نظر کارشناسی به مرکز تا پایان فروردین اقلام و نحوه ترخیص کالای همراه ملوان تعیین تکلیف می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر بررسی و آسیب شناسی وضعیت قاچاق و ارز تصریح کرد: برخورد قاطع با قاچاق در اولویت برنامه‌های استان است که در این راستا تجهیز گلوگاه‌ها به امکانات جدید و پیشرفته و مسدود شدن روزنه‌های قاچاق کالا و ارز در اولویت قرار دارد.

گراوند تبعات قاچاق کالا را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: قاچاق کالا ضربات و صدمات مهلکی بر زیرساخت‌های تولیدی، معیشتی، اشتغال و اقتصاد و حتی سلامت مردم وارد می‌کند که مقابله با این پدیده در دستور کار ویژه سازمان‌ها و ادارات ذیربط قرار دارد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی