کد خبر : 40217
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۵:۴۸
در پی سرگردانی مردم:

خبر استان: با وجود تمدید مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند تا خرداد ماه سال آینده، طی روزهای اخیر سامانه ثبت نام این کارت هم دچار اختلال شده و این موضوع سردرگمی و گلایه های مردمی را در پی داشته است.

به گزارش خبر استان،با وجود تمدید مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند تا خرداد ماه سال آینده، طی روزهای اخیر سامانه ثبت نام کارت هوشمند دچار اختلال شده و این موضوع سردرگمی و گلایه های مردمی را در پی داشته است.

در همین خصوص مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با عذرخواهی از مردم گفت: سامانه پیش ثبت‌نام کارت هوشمند ملی به لحاظ ترافیک بالا در سطح کشور، دیروز و امروز با مشکلاتی در نمایش اسامی ثبت‌نام شده‌ها مواجه شده که توسط کارشناسان ذیربط در دست بررسی است و به محض رفع مشکل، مراحل تکمیل ثبت‌نام همه کسانی که قبلا پیش ثبت‌نام کرده‌اند انجام خواهد شد.

کیامرث صالحی نیا افزایش مراجعه و ازدحام در سایت کارت هوشمند ملی را دلیل اختلال آن عنوان و ادامه داد: این میزان مراجعه از توان پاسخ گویی سامانه خارج بود، بنابراین سامانه ثبت نام تغییر یافت، اما در سامانه جدید نیز ایرادهایی اعم از کسر پول و ثبت نام نکردن، یا ثبت نکردن اطلاعات و اعلام زمان مراجعه برای تکمیل ثبت نام وجود دارد که امیدواریم هر چه زودتر این مشکل رفع گردد.

ایشان افزود: در صورتی که این مشکل تا پایان هفته جاری حل نشود تمهیداتی اندیشیده شده که به متقاضیان کارت هوشمند ملی که پیش ثبت نام انجام داده اند با ارسال پیامکی تاریخ جدید برای مراجعه و تکمیل ثبت نام اطلاع داده شود.

قریب به ۶۱ درصد بوشهری ها دارای کارت هوشمند ملی شدند

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهرگفت: از بهمن ماه سال ۹۲ که پروژه کارت هوشمند ملی رسما کلید خورد تا نیمه اسفند ماه امسال تعداد ۵۲۲ هزار ۷۸۹ فقره کارت هوشمند ملی برای هم استانی ها صادرشده است.

کیامرث صالحی نیا با اشاره به جمعیت واجد شرایط کارت هوشمند ملی در استان بیان کرد: در استان بوشهر ۸۵۸ هزارو ۸۵ نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی داریم که تاکنون قریب ۶۱ درصد از آنان کارت هوشمند دریافت کردند.

وی با ابراز خرسندی از افزایش درخواست کارت هوشمند ملی در روزهای پایانی سال، اظهار داشت: از ۲۷۵ هزارو ۳۸۷ درخواستی که برای سال ۹۶ استان در نظر گرفته شده، تنها ۱۸۰هزارو هفتاد و دو مورد اخذ شده که نسبت به اوایل سال روند رو به رشدی را شاهد هستیم.

در پایان مدیرکل ثبت احوال استان با تاکید بر اینکه اعتبار کارت‌های ملی قدیمی فقط تاپایان خرداد ۹۷ است، ‌گفت: در چندین مرحله مهلت تعویض کارت‌های ملی تمدید شده و در حال حاضر با  مجوز وزارت کشور فقط تا پایان خرداد ماه ۹۷ فرصت برای تعویض کارت‌های ملی قدیمی وجود دارد و این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی