کد خبر : 41197
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۱/۱۷ - ۱۵:۴۰
امام جمعه بوشهر:

آیت الله صفایی بوشهری گفت:از مهر ماه سال گذشته تذاکرات لازم برای حل مشکل آب آشامیدنی تابستان پیش‌رو داده شده است.

به گزارش خبر استان، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه موضع جمهوری اسلامی ایران در برابر رژیم صهیونیستی تاکنون مشخص و روشن است اظهار داشت: حمایت از مبارزان فلسطینی و ادامه مبارزه، اتحاد سرزمین‌های اسلامی، معرفی حامیان رژیم اشغال‌گر قدس از جمله آمریکا، انگلیس و لابی‌های صهیونیست موضع آشکار جمهوری اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مسئله اصلی جهان اسلام همواره مسئله فلسطین است خاطرنشان کرد: باید خیانت‌هایی که برخی سران کشورهای اسلامی می‌کند ماهیت آنها افشا و مشخص شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه سران کشورهای عربستان سعودی و بحرین و برخی کشورهای دیگر به صورت علنی با صهیونیست‌ها ارتباط دارند خاطرنشان کرد: مذاکره با رژیم اشغال‌گر قدس و سمت دادن حرکات مبارزاتی مبارزان فلسطین به سمت میز مذاکره خطای نابخشودنی است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه مطرح کردن مذاکره با رژیم صهیونیستی پیروزی نهایی فلسطین به تاخیر می‌اندازد گفت: علاج مسئله فلسطین مبارزه با تمام توان و حمایت از مبارزان فلسطینی است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به روز ملی فناوری هسته‌ای بیان کرد: امید است روند پیشرفتی که مقام معظم رهبری برای علم و دانش و تکنولوژی دانش هسته‌ای ترسیم کرده‌‌اند تسریع یابد و مسئله برجام نتواند خدشه‌ای در پیشرفت دانش هسته‌ای ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت سالروز قطع رابطه با آمریکا گفت: سال ۱۳۵۹  ایران بر اساس آرمان‌ها و ارزش‌های اسلام انقلابی و وجود رهبری مقتدر و  مردم ولایت‌مدار  رابطه خود را با آمریکا قطع کرد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه قطع رابطه با آمریکا  حماسه‌ای عظیم در تاریخ انقلاب اسلامی است افزود: این مهم چنان عظمت و حماسه‌ای ایجاد کرد که آمریکا بر خود لرزید و مجبور به عقب‌نشینی شد که نمی‌تواند با ایران اسلامی و انقلابی ارتباط داشته باشد.

صفایی بوشهری با استناد به بیانات  امام راحل در زمینه قطع رابطه با آمریکا خاطرنشان کرد: کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا اگر کاری به صلاح ایران کرده همین مهم است که گفت ما دیگر ارتباطی با ایران نداریم چون اسلامی و انقلابی است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر این نکته که ۲۰ فروردین قبلا در تقویم‌ها به عنوان روز قطع رابطه ایران با آمریکا تعیین شده بود تصریح کرد: این مهم  اخیرا در تقویم‌ها حذف شده که صحیح نیست و باید در تقویم سالانه گنجانده شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر جوهره و ماهیت آمریکا را استعمارگر و استثمارگر دانست و افزود: ماهیت و جوهره آمریکا چپاول ثروت‌ها و مصادره قدرت‌های جهانی است.

صفایی بوشهری تاکید کرد: ملت ایران با تمام وجود و بر اساس اندیشه‌های مقام معظم رهبری، استکبارستیز است و هیچگاه طالب رابطه با آمریکا نیست.

امام جمعه بوشهر رابطه ایران اسلامی انقلابی با آمریکا را رابطه مظلوم با ظالم دانست و تاکید کرد: ایجاد میز مذاکره به معنای تسلیم در برابر آمریکا و  کوتاه آمدن از آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی است.

به گزارش تسنیم،خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه رژیم اشغال‌گر قدس در پی نابودی انقلاب اسلامی است افزود: با آمریکا که سرکرده و حامی رژیم صهیونیستی است نمی‌شود مذاکره کرد چرا که این رژیم دنبال نابودی انقلاب اسلامی و تسلیم ملت ایران در برابر آمریکا است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به این نکته که مذاکره با آمریکا هیچگاه به سود ایران نیست گفت: آمریکا جنایات متعددی در منطقه ایجاد کرده که ایجاد داعش و گروه‌های تروریستی دست پرورده آمریکا است و ایران هیچگاه به آمریکا نگاه مثبت نمی‌کند چرا که آمریکا همیشه دشمن است همانگونه‌که شیطان دشمن است.

صفایی بوشهری با اشاره به سالروز تاسیس حساب ۱۰۰ امام(ره) و قدردانی از خدمات بنیاد مسکن بیان کرد: بنیاد مسکن در رسیدگی به محرومان و مستضعفان بسیار تلاش کرده‌اند که از خدمات آنان قدردانی می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن و زخمی کردن فلسطینی‌ها را محکوم کرد و افزود: علاج مسئله فلسطین مبارزه با تمام توان با رژیم صهیونیستی و حمایت از فلسطینی‌ها است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه مسئولان استان بوشهر بودجه‌ای که در اختیار دارند در راستای عمران، آبادانی و پیشرفت استان هزینه کنند گفت: مشکلات استان بوشهر در بخش‌های مختلف مورد توجه  است به گونه‌ای که بر اساس آخرین آمارها نرخ بیکاری در استان ۱۱٫۷ درصد است که به ازاء هر ۱۰۰ نفر حدود ۱۲ نفر بیکار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: بودجه‌ای که در اختیار مسئولان استان بوشهر در این مسیر قرار بگیرد نه اینکه در مسائل حاشیه‌ای که سبب نگرانی مردم می‌شود صرف شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر حل مشکلات تامین آب آشامیدنی استان تصریح کرد: از مهر ماه سال گذشته تذاکرات لازم برای  حل مشکل آب آشامیدنی تابستان پیش‌رو داده شده است چراکه برخی مناطق در تابستان گرم از بی‌آبی رنج می‌برند که باید بودجه‌های استان صرف  حل این گونه مشکلات شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر خدمت بدون حاشیه به مردم را از رسالت‌های مهم مسئولان دانست و خاطر نشان کرد: بودجه‌های دولتی باید صرف خدمت به محرومان و مستضعفان  و برطرف کردن مشکلات آنان شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر این نکته که از هزینه کردن بودجه در ارتباط با مسائلی که سبب ایجاد انشقاق در جامعه می‌شود باید پرهیز شود گفت: در این راستا باید برای برطرف کردن مشکل کم آبی، ایجاد اشتغال پایدار و ساختن فضای ورزشی موردنیاز جوانان تلاش بیشتری کرد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی