کد خبر : 41426
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۲۳:۱۱

خبر استان: وزیر دفاع گفت: تیمی ۵۰۰ نفره در خزانه‌داری آمریکا برای ضربه‌زدن به اقتصاد ملی ایران تلاش می‌کنند.

به گزارش خبر استان، امیر سرتیپ امیر حاتمی عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار داشت: ما امروز با شرایطی روبه‌رو هستیم که عده‌ زیادی تلاش می‌کنند تا این موضوع را القا کنند که نظام جمهوری اسلامی کارآمدی لازم را ندارد و این‌ها همان‌هایی هستند که آرزو می‌کردند در ابتدا سال نخست انقلاب و پس از آن سال‌های دوم و سوم انقلاب را نبینند.

وی با یادآوری اینکه “اینها برای تحقق آرزوهای خود اقدام و عمل کردند، جنگ را بر ما تحمیل و ناامنی در کشور ایجاد کردند” ابراز کرد: اکنون هم می‌گویند سال چهلم انقلاب نباید تمام شود اما به‌کوری چشم آن‌ها اطمینان داریم انقلاب شاداب‌تر و سرزنده‌تر، صدها سال و تا اتصال به حکومت حضرت ولی عصر(عج) پیش خواهد رفت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان مصمم هستند و برای اهداف خود اقدام می‌کنند خاطرنشان کرد: در وزارت خزانه‌داری آمریکا ۵۰۰ نفر مدام بحث‌های اقتصادی کشور ما را پیگیری می‌کنند که برای ما مانع‌تراشی کنند و این ۵۰۰ نفر آن‌قدر با هم هماهنگ هستند که مانند یک ساعت سوئیسی کار می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیش از ۱۱ سال گذشته عناوین اقتصادی را برای شعار سال انتخاب کردند اضافه کرد: امسال نیز ایشان عنوان حمایت از کالای ایرانی را در راستای تقویت مباحث اقتصادی تبیین فرمودند که بیانگر این است که درگیری ما در این حوزه است و مسئولیت همه را سنگین‌تر می‌کند.

امیر حاتمی ابراز کرد: در نخستین جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس جمهور و فرمانده قرارگاه اقتصاد مقاومتی محورهایی برای فعالیت جمع‌بندی شد که به‌زودی به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی حمایت از تولید کالا و خدمات ایرانی و ایجاد اشتغال را نخستین محور برنامه سال ۹۷ عنوان کرد و افزود: تحریک تقاضا و ترویج مصرف کالای ایرانی، توسعه صادرات و مدیریت واردات و ممانعت از قاچاق کالا از دیگر محورهای آن است که البته موضوع قاچاق بسیار به کالای ایرانی ضربه می‌زند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مشارکت عمومی و خصوصی را محوری مهم برشمرد و گفت: بحث اصلی استفاده از توان بخش خصوصی برای پیشبرد پروژه‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام مفید و قابل استفاده برای بخش خصوصی است که تعداد آن‌ قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه رفع فقر مطلق و توسعه عدالت اجتماعی و نیز شفافیت مالی و بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد از دیگر محورهای برنامه سال ۹۷ است ادامه داد: این مباحث خیلی به برنامه‌های ۹۶ دولت نزدیک است و دولت در واقع تأکید بر این دارد که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری ما دو برنامه نخواهیم داشت. یک برنامه برای اقتصاد مقاومتی و شعار محوری سال و یک برنامه سال دیگر این دو برنامه هرچقدر بر هم منطبق باشند می‌توانیم شعار محوری را بهتر پیاده کنیم.

امیر حاتمی تصریح کرد: انتظار و خواهش نخست من این است که به‌محض دریافت این محورها در استان هم یک برنامه منسجمی متناسب با این برنامه و ظرفیت‌ها و منابع برای سال ۹۷ داشته باشیم و روی این مباحث تمرکز و آن را پیگیری کنیم.

وی افزود: نکته دوم این است که علاوه بر مجموعه‌های دولتی و حکومتی همه به‌عنوان شهروند، تولید کننده، مصرف کننده،  نیروی امنیتی و انتظامی، همه بر اساس آن چیزی که مقام معظم رهبری تبیین فرمودند تکلیف خود را در مورد حمایت از کالای ایرانی انجام دهیم تا شاهد رونق و شکوفایی اقتصاد باشیم.

امیر سرتیپ حاتمی با اظهار اینکه “اگر می‌خواهیم در پایان امسال شاهد رونق و شکوفایی باشیم باید همت و تلاش کنیم”، گفت: از نکات مدیریتی که می‌تواند به این موضوع کمک کند این‌که‌ یک ارزیابی دقیقی باید از خودمان داشته باشیم.

وی با ابراز خرسندی از آمار اشتغالزایی استان زنجان گفت: دولت هم توانست در سال ۹۶ به موفقیت‌های اشتغال دست یابد و بیش از ۹۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کند‌.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه “سال ۹۶ دیگر تمام شد و باید برای سال ۹۷ برنامه‌ریزی کنیم”، عنوان کرد: ایجاد یک اشتغال هم می‌تواند گره یک ‌خانواده را حل کند‌‌.

وی اضافه کرد: امروزه وقتی که با مردم مواجه می‌شویم مطالبات نخست آن‌ها اشتغال و کار است و باید بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی در ادامه با تأکید بر اینکه “باید در سال ۹۷ به‌گونه‌ای تلاش کنیم که شرمنده جانبازان و شهدا نباشیم”، گفت: در آغاز امسال در دیدار نوروزی با آسایشگاه جانبازان با جانبازی روبه‌رو شدم که ۳۰ سال است روی تخت دراز کشیده است و ما باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که شرمنده این بزرگواران نباشیم.

وی با تصریح به اینکه “باید به نتایج گزارشات بیشتر توجه کنیم”، گفت: گزارش اشتغال و آمار استان زنجان خوب بود و باید برای نتایج بیشتر تلاش کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه خیلی از مسائل و مشکلات با پیگیری حل می‌شود، خاطرنشان کرد: مشکل سند شهرک صنعتی خرمدره با یک پیگیری حل شد.

وی به دیدار چند روز گذشته فرماندهان‌ نیروهای مسلح با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: بعد از ارائه گزارش نیروهای مسلح به محضر رهبر معظم‌ انقلاب، ایشان تأکید فراوان به موضوع پیگیری کردند و من احساس کردم معظم‌له حتی از پیگیری نیروهای مسلح هم راضی نبودند.

امیر سرتیپ حاتمی به تولید باکیفیت ایرانی تأکید فراوان کرد: برای تولید باکیفیت محصول ایرانی نیازمند سرمایه‌گذاری و نوآوری در دستگاه‌ها هستیم.

وی به مدرن شدن و توسعه تجهیزات تولیدی اشاره کرد و افزود: امروزه دنیا به‌سمت دیجیتالی شدن و مدرن شدن پیش می‌رود و باید روش‌های سنتی را کنار بگذاریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان گفت: وزارت دفاع وزارت معین استان زنجان در مبحث اقتصاد مقاومتی است و بحث‌های استان را جدی دنبال می‌کنیم.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی