کد خبر : 41613
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۳:۴۲

خبر استان:مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از ورود سامانه بارشی جدید به استان و احتمال بارش باران و تگرگ خبر داد و گفت: عمده بارش‌ها در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خواهد بود.

به گزارش خبر استان،نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به استان بوشهر اظهار داشت: از اواخر وقت امروز با ورود و نفوذ تدریجی امواج ناپایدار از یک سامانه بارشی به استان، به تدریج بر مقدار ابرها در آسمان استان افزوده خواهد شد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود فعالیت این سامانه از فردا به صورت بارش خفیف و پراکنده باران در شمال استان آغاز و از بعد از ظهر روز دوشنبه بتدریج با تقویت ناپایداری‌ها،  بارندگی‌ها به صورت رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش تندباد و احتمال تگرگ در اکثر نقاط استان ادامه یابد.

شفیع‌خدایی ادامه داد: عمده فعالیت این سامانه روزهای دوشنبه و سه شنبه است و در روزهای دوشنبه و سه شنبه به سبب تشدید ناپایداری‌ها و وزش تندباد، خلیج فارس در برخی ساعات مواج و متلاطم خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: بنابراین در طی این مدت شرایط برای ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی نامساعد است.

وی بیان کرد: همزمان با وزش تندباد احتمال ایجاد گرد و خاک محلی در برخی نقاط استان پیش بینی می‌شود.

شفیع‌خدایی گفت: طی ساعات آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و از فردا بتدریج افزایش ابر و در برخی نقاط با احتمال بارش پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

وی افزود: جهت وزش باد متغیر غالباً شمال غربی تا جنوب غربی و از فردا شمال شرقی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی