کد خبر : 41625
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۷:۰۱

خبر استان:مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر گفت: شبکه استانی بوشهر در دوسال متوالی عنوان شبکه برتر برنامه ترتیل‌خوانی در کشور را کسب کرد.

به گزارش خبر استان، سید حسین ناظر در نشست هماهنگی ستاد استانی نوای ملکوت ویژه هفتمین دوره ترتیل خوانی ماه مبارک رمضان بیان کرد: ترتیل‌خوانی قرآن‌کریم در ماه مبارک رمضان از شان و منزلت ویژه‌ای در نزد مردم برخوردار است و اجرای چنین برنامه‌هایی یکی از رویش‌های دهه چهارم انقلاب است.

سیدحسین ناظر افزود: همکاری خوب سپاه پاسداران با صدا و سیما در برگزاری برنامه ترتیل‌خوانی ماه مبارک رمضان موجب شد تا شبکه استانی بوشهر در دو سال متوالی شبکه برتر کشور در این رویداد فرهنگی باشد.

وی با بیان اینکه امسال تصمیم داریم پخش ترتیل‌خوانی جوانان را از شبکه مربوط به این گروه سنی داشته باشیم اضافه کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی استان بوشهر و ساعت پخش برنامه زنده ترتیل‌خوانی، محدودیت‌هایی برای پخش از شبکه سراسری داریم.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر تصریح کرد: دو زمان برای پخش زنده این برنامه از شبکه سراسری به ما پیشنهاد شده که در حال بررسی برای انتخاب بهترین زمان هستیم.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) بوشهر هم با بیان اینکه استان بوشهر استانی قرآنی است و از دیرباز با قرآن عجین بوده است افزود: شرکت در محافل قرآنی موجب کرامت فردی و اجتماعی انسان می‌شود.

سردار علی رزمجو اضافه کرد: حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر، مرکزی برای تجمیع دوستداران دین در سنین مختلف است و ما سعی داریم هرساله برنامه ترتیل‌خوانی را با شکوه‌تر از سال قبل برگزار کنیم و گواه آن استقبال پرشور هم استانی‌ها از این محفل قرآنی است.

دبیرستاد برگزاری ترتیل‌خوانی نوای ملکوت استان بوشهر هم گفت: طبق نظرسنجی انجام شده در نیمه دوم ماه رمضان ۹۶،آقایان ۶۴ و بانوان ۳۶ درصد در این محافل حضور داشتند.

سرهنگ نصراله غزنوی افزود: افراد با سن ۵۰ سال با ۲۵ وشش دهم درصد رتبه اول حضور در ترتیل‌خوانی‌ قرآن را به خود اختصاص داده‌اند و افزون بر ۷۰درصد شرکت کنندگان نسبت به قرائت قاریان اظهار رضایت داشته‌اند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی