کد خبر : 41684
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۸:۱۸

خبر استان: امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حمایت و تقویت سپاه یک واجب شرعی و تضعیف آن حرام است گفت: کسانی که سپاه را تضعیف می‌کنند در مسیر آمریکا و صهیونیست گام برمی‌دارند.

به گزارش خبر استان به نقل از تسنیم، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در دیدار فرماندهان و مدیران رده‌های مختلف منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، با بیان اینکه منطقه خلیج فارس یک منطقه ژئو استراتژیک از جهات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی است، اظهار داشت: در بین آبراه‌های بین المللی شاید هیچ آبراهی به اندازه خلیج فارس دارای درجه حیاتی هم برای کشورهای منطقه و هم نظام بین الملل نباشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه خلیج فارس کانون توجهات جهانی است، افزود: هرکس بتواند در عرصه مهندسی جامع خلیج فارس، مدیریتی کارآمد داشته باشد قطعاً تأثیر فوق العاده‌ای بر منطقه دارد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به واگذاری صیانت از خلیج فارس به سپاه پاسداران خاطر نشان کرد:  با توجه به اهمیت حوزه خلیج فارس و قدرت بالای تأثیرگذاری مدیریت آن، مقام معظم رهبری صیانت، حراست و دفاع از حوزه خلیج فارس را به سپاه پاسداران واگذار کردند که این نشان از قدرت بالای سپاه است.

صفایی بوشهری با اشاره به حمله جنایتکارانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، گفت: این حمله نشان داد که جهان استکبار به سرکردگی این ابر جنایتکاران، هیچگاه در فکر قانون‌مدار بودن، مردم و کشورهای مستقل نیستند و به هیچ یک از اینها نمی‌شود اعتماد کرد.

امام جمعه بوشهر حمله جنایتکاران غربی‌ها به سوریه را گستاخانه و قلدری دانست و افزود: آمریکا، انگلیس و فرانسه بدون مجوز از سازمان ملل و شورای امنیت و بدون تأیید وجود بمب‌های شیمیایی توسط گروه‌های حقیقت یاب به سوریه حمله کردند و گستاخانه می‌گویندکه این کار قانونی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: این کار جهان استکبار نشان می‌دهد که جهان دارای یک نظام سلطه استکباری است که اگر اقتدار نداشته باشیم همان کاری با ما می‌کنند که با سوریه و عراق کردند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه اکثر کشورهای عربی از این حمله ابراز خرسندی و خوشحالی کردند، افزود: با برخی کشورهای منطقه و آنانی که خصومت دیرینه با ایران دارند نمی‌شود نرمش نشان داد چون از نگاه آنها، نرمش به معنای عقب نشینی است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جهان استکبار ذاتاً با نظام ما مشکل دارند، افزود: جهان استکبار ذاتاً خوی استبدادی و جهان خواری دارند و به دنبال تسلط بر مراکز قدرت هستند به هیمن سبب، قابل اعتماد نیستند.

وی با بیان اینکه تسلیم شدن در برابر خواسته‌های جهان استکبار از اهداف آمریکا است افزود: پای مذاکره با اینها رفتن یعنی مذاکره تسلیم و امتیاز دادن، و این نگاه آنها محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه حمایت و تقویت سپاه یک واجب شرعی و تضعیف آن حرام است، تأکید کرد: کسانیکه سپاه را تضعیف می‌کنند در هر مقام و لباسی که باشند، در مسیر آمریکا و صهیونیست گام برمی‌دارند.

وی حمایت از سپاه را امری مهم و ضروری دانست و تاکید کرد: حمایت از سپاه به معنای، تقویت تمامیت ارضی ایران، تقویت خط ولایت، تقویت انقلاب، آرمان‌ها و ارزش‌ها و تقویت مردم است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه سپاه یک نهاد امتحان داده الهی است، گفت: سپاه در این چهل سال انقلاب از همان آغازین روزها با تمام وجود سربلند و سرافراز بوده و مدافع حریم ایمان، انقلاب و اسلام بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر منطقه دوم دریایی سپاه را اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران در حوزه خلیج فارس عنوان و خاطر نشان کرد: باید همواره در تمام  عرصه‌ها بر اقتدار خود در همه سطوح دفاع بیافزاییم و رشد ایجاد کنیم.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی