کد خبر : 42443
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۷

خبر استان:آرات یکی از پسران ایران زمین است که پدرش از ماه های آغازین زندگی اش آرزوی پرورش یک قهرمان را از او در ذهن می پروراند.

به گزارش خبر استان، آرات حسینی فرزند سرزمین ایران است، زاده همین آب و خاک. او یکی از هزاران کودک مستعد و اعجوبه کشور است که از همین سنین نونهالی رویای رسیدن به بلندترین قله های افتخار دنیا را در سر می‌پروراند.

آرات حسینی، فرزند سید محمد حسینی، متولد هجدهم مهر ماه ۱۳۹۲ از منطقه سرسبز بابل و شهر بهار نارنج است. این کودک اعجوبه، با مربیگری پدر از ۶ ماهگی فعالیت خود را در زمینه ژیمناستیک و حرکات آکروبات شروع کرده است.

استعداد آرات از ۷ ماهگی نمایان می شود و اکنون با وجود اینکه تنها ۴ سال دارد، می تواند حرکات سنگین و پیچیده آکروباتیک مانند بالانس زدن، پرش از ارتفاعات بلند و حفظ تعادل در شرایط سخت را انجام دهد.

آرات طی روزهای اخیر یکی از مسابقات دیگر خود را در کشور چین برگزار کرد و پدرش امیدوار است روزی زحماتش با افتخارآفرینی آرات در رشته ای که به بهترین عملکرد او منجر می شود، جبران شود.

 

آرات حسینی به همراه پدرش در تحریریه “ورزش سه” حاضر شدند و در مورد آرزوهایی که دارند صحبت کردند.

 

آرات جان خودت را معرفی می کنی ؟

سلام من آرات چهار ساله هستم از مازندران.

  آرات جان دوست داری در آینده چه کاری انجام بدهی؟

قهرمان المپیک.

محمد حسینی پدر آرات حسینی در ادامه به بحث اضافه شد و در خصوص آینده حرفه ای که برای فرزندش آرزو دارد، اینگونه سخن گفت: آرات حالا یک ورزش دیگر را انتخاب کرده که با سیستم قبلش متفاوت است.

آرات در پاسخ به سوال پدرش که از او در مورد ورزش موردعلاقه اش پرسید، گفت: صخره نوردی و بالارفتن از دیوار.

پدر آرات در ادامه توضیح داد: هنوز نمی خواهد در مورد فوتبال صحبت کند ولی همیشه به من می گوید می خواهم بهترین فوتبالیست دنیا شوم. ما تازه استارت زدیم و آرات نشان داده که قابلیت رسیدن به هدف های خودش را دارد.

 

در ادامه پدر آرات در مورد چگونگی کشف استعداد پسربچه اش توضیح داد: تصمیم گرفته شد که آرات به مسیر ورزشی بیاید. آرات یک سری قابلیت ها داشت که ما این قابلیت ها را پرورش دادیم. آرات تا سه، چهار ماهگی استارت های خودش را زد. از ۶ ماهگی پشتک زدن های خودش را شروع کرد و در دنیا برای همه جذاب بود.

 

آرات جان چه تیم فوتبال و یا بازیکنی رو دوست داری؟

مسی، رونالدو (آرات پس از دیدن عکس علی کریمی در تحریریه ورزش سه از این بازیکن خوش تکنیک فوتبال ایران هم نام برد).

پدر آرات در این خصوص ادامه داد: آرات یک روز می گوید استقلالی ام و یک روز می گوید پرسپولیسی ام (باخنده) و ما هم هنوز نفهمیدم پرسپولیسیه یا استقلالی. آرات مسی و رونالدو رو خیلی دوست دارد و بازیکنان دیگر مثل علی کریمی را هم دوست دارد.

پدر آرات در مورد اینکه تفریحات پسرش در سن چهار سالگی چه چیزهایی است، افزود: آرات با هم سن و سال های خودش تفریح می کند مثلا دوچرخه سواری؛ آرات بیشتر وقتش در پارک ها است و نمی توانیم او را بیرون بیاوریم؛ حداقل دو سه ساعت می ماند و تمام بازی های خودش را انجام می دهد و دنیای کودکی خودش را دارد. اگر هم فقط بخواهد ورزش کند، نمی تواند قابلیت های خودش را نشان دهد. قطعا باید هر دو باشند تا بازدهی اش بالاتر برود.

 

پدر آرات در مورد لقبی که به پسرش در مسابقات جهانی دادند، گفت: در هر چهار مسابقه ای که آرات شرکت کرده آرات را بین ۱۰ اعجوبه برتر مسابقات می دانستند. لقب خاصی یادم نمی آید ولی فکر می کنم چینی ها به او اعجوبه می گفتند.

 

محمد حسینی در مورد اینکه در کشورهای خارجی یا صفحات مجازی از او در مورد چگونگی تمرین دادن فرزندانشان پرسیده می شود یا خیر گفت: بله؛ ببینید مثلا می گویند چه تمریناتی برای بچه های ما مناسب است. ولی من تجربه ای به آنها ندارم که بگویم؛ گاهی هم از دستم ناراحت می شوند ولی من فقط مربی آرات بوده ام و فقط قلق آرات را دارم. واقعیت این است که اگر من چیزهایی که در ذهن دارم بگویم، ممکن است فرزندان آنها آسیب ببیند.

 

پدر آرات در پاسخ به این سوال که این خطرات برای آرات هم وجود دارد، بیان کرد: نه من آرات را می شناسم و لحظه به لحظه با او بوده ام. تمام چیزهای بدن آرات را می دانم.

 

پدر و مربی آرات در مورد اینکه آیا استعدادیاب ها سراغ او می آیند یا خیر عنوان کرد: ببینید سن آرات طوری است که اصلا هیچ باشگاه و مربی ای تجربه کار با این سن و سال را ندارد.

 

آرات که در همین حین در حال نگاه کردن خود در آینه است، در پاسخ به سوالی که از او در مورد اینکه به چه چیزی فکر می کند، گفت که به موهای دستش نگاه می کرده و این نشان می دهد که این پسربچه ۴ ساله علیرغم تمام نگاه هایی که به سمتش وجود دارد، در دنیای کودکی خود زندگی می کند.

 

پدر آرات در مورد موهای بلند پسرش و اینکه تا به حال کوتاه شده یا خیر، می گوید: بله یک بار در ۱۴،۱۵ ماهگی موهایش را کوتاه کردیم ولی همه می گفتند چرا کوتاه کردید. خب رشد موهایش خوب است و دوباره زود بلند شد.

 

 آرات جان چه شخصیت فوتبالی را دوست داری؟

مسی و هرکول.

آرات که زیاد از اسم های برنامه های کارتونی مطلع نبود، به ندرت فرصت تماشای تلویزیون پیدا می کند. پدر آرات در این مورد توضیح می دهد: ما تایم های تلویزیون دیدن را کم کردیم و یا به صفر رساندیم و هفته ای یکی دو ساعت فرصت پیدا می کند. به نظرم بازی های دیگر را انجام بدهد، بهتر است.

آرات در همین لحظه به صحبت اضافه شد و گفت که تلویزیون فقط برای سی دی زبانش است.

پدر آرات در مورد زمان آغاز پیش دبستانی فرزندش هم توضیحات جالبی داد: اصولا دو سال دیگر باید پیش دبستانی برود ( در همین حین آرات گفت که دو سال دیگر هم نمی خواهد برود) ولی ما تصمیم گرفتیم که آرات به مدرسه نرود و با معلمان خصوصی در خانه کار کند.

 

پدر آرات در مورد چشم انداز آرات برای آینده اش صحبت کرد و گفت: مسیر ورزشی آرات کلا عوض شده؛ اگر فوتبال در المپیک باشد، آرات باید طبق گفته های خودش که گفته می خواهم قهرمان المپیک بشوم این کار را انجام دهد. مسیر ورزشی آرات عوض شده و وارد فوتبال شده؛ آرات قابلیت هایی در فوتبال نشان داده که من مطئنم روزی و خیلی زود به بهترین بازیکن دنیا تبدیل می شود.

 

محمد حسینی در مورد اینکه آیا از متخصصین آموزش فوتبال می گیرد یا خیر، عنوان داشت: از چند نفر و باشگاه های فوتبال می پرسم. فعلا خودم انجام می دهم. برای رفتن به آکادمی باید به سن ۷، ۸ برسد و فکر می کنم اگر با همین روش پیش برویم، در این سن و سال می تواند به یکی از بهترین باشگاه های دنیا منتقل شود.

 

پدر آرات در مورد مشهور شدن پسرش در صفحات مجازی و پیش آمدن اسپانسرهای احتمالی برای حمایت از پسربچه اش، توضیح داد: نه اسپانسری وجود ندارد. به نظرم اسپانسرها همین لحظه را نگاه می کنند و چشم انداز بلندمدت ندارند. در برنامه های مختلف بوده ایم ولی کسی اسپانسر نمی شود.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی