کد خبر : 42653
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ - ۱۳:۵۵
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر:

خبر استان:ناصر امیرزاده گفت:در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری امسال یک‌هزار تخت به ظرفیت هتل‌های استان بوشهر افزوده می‌شود.

به گزارش خبر استان،ناصر امیرزاده با اشاره به وجود ظرفیت‌های گردشگری در استان بوشهر اظهار داشت: این استان در بخش‌های مختلف دارای ظرفیت گردشگری است که در این راستا زیرساخت‌های لازم برای حضور گردشگران فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه این استان از طولانی‌‌ترین مرز دریایی با خلیج فارس برخوردار است اظهار  داشت: این مهم ظرفیت قابل توجهی برای توسعه طرح‌های گردشگری فراهم کرده که در این راستا دهکده‌های گردشگری دریایی و ساحلی طراحی و اجرا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، بافت تاریخی بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این بافت از قابلیت مهمی در حوزه گردشگری برخوردار است که در این بافت طرح‌های مهمی در راستای جذب گردشگران فراهم شده است.

وی، با اشاره به بافت تاریخی شهر بوشهر گفت: بافت تاریخی شهر بوشهر با ۴۰ هکتار مساحت با بناها و ساختمان‌های ارزشمند از ظرفیت‌های گردشگری ارزشمند این استان به شمار می‌رود.

امیرزاده گردشگری دریایی را یکی از برنامه‌های مهم استان بوشهر دانست و تصریح کرد: در این زمینه  توسعه زیرساخت‌ها مورد قرار دارد که ساخت هتل دریایی از آن جمله است.

وی از ساخت هتل در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: سه هتل ۵ ستاره، ۳ ستاره و ۲ ستاره در استان بوشهر در حال ساخت است که امسال افتتاح می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تعداد تخت‌های هتل‌ها در استان را ۲ هزار و ۴۰۰ تخت دانست و خاطر نشان کرد: با افتتاح سه هتل در دست اجرا در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری یک‌هزار تخت به ظرفیت هتل‌های استان بوشهر افزوده می‌شود.

امیرزاده با اشاره به تاسیس اقامتگاه بوم گردی در روستاهای استان بیان کرد: در راستای توسعه فعالیت‌های، بوم گردی و اکوتوریسم نوروز امسال ۱۰ اقامت‌گاه بوم گردی در استان افتتاح شد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی