کد خبر : 42712
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۷:۱۸
معاون هماهنگ کننده سپاه استان بوشهر:

خبر استان:در آستانه ۱۷ اردیبهشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی کشور، نشست خبری سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبر استان،در این نشست، معاون هماهنگ کننده سپاه استان بوشهر با اشاره به اینکه امروز محرومیت زدایی از ماموریت های سپاه پاسداران می باشد، اظهار داشت: احداث هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی استان برعهده سپاه گذاشته شده که تاکنون حدود ۶۷۰ واحد آن تحویل شده و تا پایان سال باقی مانده این تعهد نیز اجرایی خواهد شد.

سرهنگ سهراب انبارکی افزود: همچنین سال گذشته ۶۰ پروژه محرومیت زدایی با اعتبار یک میلیارد تومان در استان داشتیم که شامل احداث مسجد، خانه عالم در روستاها، غسالخانه، مدرسه دوکلاسه، آب انبار، سالن ورزشی و… بوده است.

معاون سپاه استان برخی دیگر از اقدامات بسیج سازندگی بوشهر را چنین برشمرد: اهدا بیش از ۶ هزار بسته  معیشتی، البسه و لوازم التحریر به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان در نقاط محروم استان، مشارکت در بیابان زدایی ۲۰ هکتار از استان خوزستان که بوشهر نیز از مشکلات این مناطق متاثر می باشد، اعزام ۲۰ هزار نفر در طول سال در قالب اردوهای جهادی  برای فعالیت های عمرانی، آموزشی، کشاورزی، فرهنگی، ورزشی و بهداشت و درمان به نقاط محروم استان، برپایی ۲ بیمارستان صحرایی توسط بسیج پزشکی استان و اعزام ۲۰۰ تیم پزشکی سرپایی از جمله اقدامات صورت گرفته در سال گذشته است.

سرهنگ انبارکی خاطرنشان کرد: پرداخت ۴ میلیارد و ۱۰۹ میلیون تومان تسهیلات کم بهره به ۳۶۲ نفر جهت ایجاد کارگاههای اقتصادی در حوزه اشتغال های خرد و کوچک نظیر دام سبک و سنگین، رنبور عسل و… و همچنین حضور فعال در مناطق زلزله زده کرمانشاه براساس دستور فرماندهی کل سپاه و زیرپوشش قرار گرفتن ۸ روستای آسیب دیده از دیگر ماموریت های بسیج سازندگی استان بوده که اسکان اضطراری و موقت حدود هزار نفر در قالب کانکس های ارسالی از استان بوشهر انجام شد.

امسال در زمینه پروژه های محرومیت زدایی رشد چشمگیری داریم

معاون هماهنگ کننده سپاه استان بوشهر در خصوص برنامه های سالجاری نیز اظهار داشت: امسال ۱۳۲ پروژه محرومیت زدایی با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان در زمینه های احداث مسجد، مدرسه دوکلاسه، سالن ورزشی و… اجرا خواهیم کرد که نشان از رشد چشمگیر فعالیت های سپاه در این زمینه دارد.

وی افزود: اعزام ۱۸ گروه جهادی به نقاط مختلف استان به منظور خدمات رسانی در زمینه های عمرانی، آموزشی، کشاورزی و…، برپایی ۱ بیمارستان صحرایی و اعزام ۴ تیم پزشکی تک تخصصی و پیش بینی پرداخت ۴۱ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای کارگاههای اشتغال آفرین از برنامه های امسال می باشد.

به گفته انبارکی، ۳۶ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد استان با اعتبار ۸۶۴ میلیون تومان نیز تا قبل از عید فطر تحویل می شود و پس از آن مقدمات اجرای سایر تعهدات سپاه استان در این زمینه پیگیری خواهد شد.

در حاشیه این نشست خبری، سرهنگ عباسی فر فرمانده بسیج سازندگی استان درخصوص سوال خبرنگاری پیرامون نحوه حضور علاقه مندان در طرح های جهادی در نقاط محروم گفت: علاقمندان در قالب بسیج اقشار نظیر بسیج پزشکان، بسیج دانشجویان، بسیج دانش آموزی و… علاقه خود را اعلام می کنند و ما صرفا به حمایت و پشتیبانی از گروههای جهادی می پردازیم.

 


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی