کد خبر : 42853
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۲۱ - ۱۶:۵۲

خبر استان: مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی اسکله صیادی خورخان شهرستان دیر گفت: این اسکله با اعتبارات وزارت نفت و شیلات تکمیل می‌شود که تاکنون ۵۵ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

به گزارش خبر استان به نقل از تسنیم، عباسعلی زنده‌بودی ظهر امروز در جریان بررسی از وضعیت اسکله صیادی خورخان بردخون شهرستان دیر با بیان اینکه این اسکله از سال ۱۳۹۵ عملیات اجرایی آن آغاز شد اظهار داشت: تاکنون این اسکله که یکی از مطالبات مهم صیادان منطقه بردخون است ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی به مشخصات فنی اسکله خورخان دیر پرداخت و با اشاره به طول ۵۰ متری پهلوگیر اسکله بیان کرد: مسیر دسترسی اسکله صیادی خورخان دیر به طول ۱۴۰ متر و مساحت اسکله شناور برای پهلوگیری قایق‌های صیادی ۷۵۰ متر مربع است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر به پسکرانه اسکله صیادی خورخان اشاره کرد و افزود: این پسکرانه دارای یک هکتار مساحت است که شامل تاسیسات پشتیبانی اسکله، ساختمان اداری و سرویس‌های بهداشتی و سایبان برای تخلیه صید، و انبار نگه‌داری تجهیزات است.

زنده‌بودی از تخصیص ۵۵ میلیارد ریال برای اجرای اسکله خورخان دیر خبر داد و خاطرنشان کرد: اسکله صیادی خورخان بردخون دیر با اعتبارات وزارت نفت و شیلات استان بوشهر ساخته می‌شود که برای اجرای آن ۲۰ میلیارد تومان مصوب شده و تاکنون ۵٫۵ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی با تاکید بر تسریع تکمیل این پروژه تصریح کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی اسکله صیادی خورخان بردخون دیر تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به وجودبیش از ۴۰۰ صیاد در بردخون افزود: با تکمیل پروژه اسکله صیادی خورخان، یکی از مطالبات مردم بردخون در تامین معیشت تامین می‌شود.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی