کد خبر : 42955
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۱۱:۳۰

خبر استان: رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با لحاظ کردن راهکارهای قانونی زمینه افزایش عوارض آلایندگی و ارزش افزوده جزیره خارگ فراهم می شود.

به گزارش خبر استان به نقل از ایرنا، فریدون حسنوند یکشنبه شب در نشست هم اندیشی مشکلات جزیره خارگ افزود: میزان دریافتی جزیره خارگ در ارتباط با عوارض آلایندگی و ارزش افزوده در مقطع کنونی بسیار اندک است.
وی بیان کرد: در این ارتباط استانداری و امور مالیاتی استان بوشهر می توانند با تعاملی درون استانی برای افزایش اعتبارات عوارض آلایندگی و ارزش افزوده شهرداری خارگ تلاش کنند.
حسنوند ادامه داد: حل مشکل فاضلاب جزیره خارگ نیز از مواردی است که بطور جدی آن را پیگیری می کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر خارگ گفت: این جزیره اداره آب و فاضلاب ندارد این در حالی است که تاکنون پیگیری های زیادی برای استقرار این اداره در خارگ انجام شده است.
مهدی باقری افزود: در سال ۱۳۸۷ طرح ناتمام فاضلاب جزیره خارگ را وزارت نفت با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا کرد که تاسیسات احداثی آن به دلیل نبود متولی مشخص اکنون در معرض فرسودگی قرار دارد.
وی اضافه کرد: مشخص شدن متولی برای این طرح می تواند به ساماندهی وضعیت فاضلاب جزیره خارگ کمک کند.
باقری اظهار داشت: سال گذشته با توجه به قانون تجمیع، عوارض دریافتی شهرداری خارگ در ارتباط با حق آلایندگی و ارزش افزوده تنها ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بود که با توجه به ظرفیت های فراوان در این جزیره این اعتبار بسیار ناچیز است و باید زمینه افزایش آن فراهم شود.
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: ۵۰ درصد از آب مصرفی جزیره خارگ و بخشی از برق آن توسط این شرکت تامین می شود.
سید پیروز موسوی افزود: همه کلاس های فرهنگی و آموزشی حوزه های مختلف که در جزیره خارگ برگزار می شود ۶۱ درصد ظرفیت آن به ساکنان جزیره خارگ اختصاص داشته که این آمار از افتخارات خود در خدمت به خارگی ها می دانیم.
وی افزود: پس از شهرهای تهران و اصفهان، خارگ سومین شهر کشور است که با تلاش های شرکت پایانه های نفتی ایران تفکیک پسماندهای شهری آن بطور کامل انجام می شود.
جزیره خارگ با ۲۰ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بوشهر بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور است که در فاصله ۵۷ کیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی