کد خبر : 42961
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۱۳:۵۴

خبر استان: مسئول اداره پرورش ماهی در قفس شیلات استان بوشهر با اشاره به تولید پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر تا پایان برنامه ششم به ظرفیت ۵۰ هزار تن گفت: امسال تولید این آبزی از ۱۵۰۰تن سال قبل به ۴ هزار تن افزایش می‌یابد.

به گزارش خبر استان،حامد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به اینکه همجوار استان با خلیج فارس ظرفیت آبزی‌پروری را افزایش داده است اظهار داشت: پرورش ماهی در قفس یکی از برنامه‌های مهم شیلات است که قابلیت این پروژه در استان شناسایی و تدوین شده است.

وی از صدور مجوز تاسیس پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان برنامه ششم توسعه باید تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر سالانه به ۵۰ هزار تن افزایش یابد.

مسئول اداره پرورش ماهی در قفس شیلات استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون موافقت اصولی به ظرفیت ۳۴ هزار تن پرورش ماهی در قفس در استان صادر شده است خاطر نشان کرد: تاکنون سه پروژه ماهی در قفس در استان بوشهر به ظرفیت ۱۱ هزار ۳۰۰ تن در سال وارد مدار تولید شده است.

رضایی با اشاره به تولید ۱۵۰۰ تن ماهی در طرح‌های پرورش ماهی در قفس بیان کرد: میزان تولید پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر سال گذشته به ۱۵۰۰ تن رسید که امسال با افتتاح ۲ مجموعه در دیر و اجرای طرح توسعه، میزان تولید ماهی در استان بوشهر به ۴۰۰۰ تن افزایش می‌یابد.

وی، با تاکید بر همکاری بانک‌های عامل در تسریع اجرای پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس افزود: دریافت  تسهیلات بانکی برای این پروژه‌ها سرمایه‌گذاران را با مشکل مواجه کرده که ارائه وثیقه بانکی از جمله مشکلات سرمایه‌گذاران است.

مسئول اداره پرورش ماهی در قفس شیلات استان بوشهر با اشاره تولید بچه ماهی در مراکز تکثیر بیان کرد: با توجه به وضعیت نرخ ارز در بازار، مشکلاتی برای تولیدکنندگان بچه ماهی ایجاد کرده که تعهد تولید ۸٫۴ میلیون قطعه بچه ماهی در استان با مشکل مواجه کرده است.

رضایی با اشاره به انتقال تکنولوژی تولید بچه ماهی پرورشی در استان بوشهر افزود: مجوز تولید بچه ماهی سی‌باس برای پرورش در قفس، صادر شده که با انتقال تکنولوژی آن تولید این مهم در استان انجام می‌شود.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی