کد خبر : 42974
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۵

خبر استان:معاون امور عمرانی فرماندار تنگستان گفت: وضعیت سگ‌های ولگرد در شهرستان تنگستان به کمک شبکه بهداشت و درمان شهرستان ساماندهی می‌شود.

به گزارش خبر استان به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس پرویز شعبانی، در نشست شورای سلامت این شهرستان عنوان داشت: با توجه به مشکلاتی که وجود سگ‌های ولگرد در شهرستان ایجاد کرده است؛ وضعیت آن‌ها ساماندهی می‌شود.
معاون امور عمرانی فرماندار شهرستان تنگستان افزود: ساماندهی وضعیت سگ‌های ولگرد یک امر بین بخشی بوده و برای تحقق آن نیازمند همکاری نهادهای دولتی به‌ویژه شبکه بهداشت و درمان، محیط‌زیست، شهرداری‌ها و غیره است.
مهندس شعبانی خاطرنشان کرد: شهرداری‌های شهرستان با همکاری نهاد منابع طبیعی زمین مناسب برای فنس کشی و نگهداری سگ‌ها را شناسایی کرده، در مراحل بعد نهادهایی مانند شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی و غیره در این امر مشارکت خواهند کرد؛ ضمن اینکه فرمانداری شهرستان در تمام مراحل برای تحقق این امر حمایت و پشتیبانی می‌نماید.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان نیز ضمن اعلام آمادگی این شبکه بهداشت و درمان جهت همکاری برای تحقق این امر عنوان داشت: در سال گذشته تعداد ۷۶ مورد حیوان گزیدگی در سطح شهرستان بوده که ۹۰ درصد از این موارد مربوط به سگ‌ها بوده است.
مهندس عادل مقدس تأکید کرد: هزینه پیشگیری و درمان هر مورد حیوان گزیدگی بین ۸ الی ۱۰ میلیون ریال از قبیل واکسیناسیون و سایر اقدامات مربوط است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار داشت: علاوه بر هزینه درمانی که برای افراد آسیب‌دیده صرف می‌شود، صدمات جسمی و روحی واردشده نیز قابل‌توجه است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی