کد خبر : 43006
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱۶:۲۷

خبر استان:سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر گفت: برای نخستین بار در کشور فرآیند تخصیص کارشناس و ارزیاب در خروجی گمرک بوشهر بصورت هوشمند در سامانه جامع امور گمرکی صورت می پذیرد.

به گزارش خبر استان به نقل از ایرنا، منصور بازیار روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در گذشته این فرآیند گمرکی به صورت سنتی و دستی توسط رئیس خروجی در سیستم صورت می پذیرفت که با توجه به حجم بالای فعالیت ها در برخی مواقع منجر به توقف کار و ایجاد صف های طولانی درگمرک می‌ شد.
وی بیان کرد: با راه اندازی این قابلیت مهم در سامانه جامع امور گمرکی مشکلات یادشده برطرف می شود.
بازیار افزود: از این پس فرآیند تخصیص کارشناس و ارزیاب در خروجی گمرک به صورت هوشمند و بدون مراجعه به مسئول درخروجی انجام و صاحبان کالا و تجار و بازرگانان نیازی به حضور فیزیکی در گمرک ندارند.
وی اظهار داشت: سیستمی شدن این فرآیند علاوه بر سرعت بخشیدن به فرآیند خروج کالا، باعث افزایش دقت در بازرسی ها، کنترل های سیستمی، جلوگیری از اعمال سلیقه و ارتقای مدیریت ریسک در گمرک می شود.
بازیار اظهار کرد: با توجه به اینکه افزایش سرعت عملیات بارگیری و خروج کالا از گمرک و حذف گلوگاه های کاری از مهمترین اهداف در بحث تکریم تجار و بازرگانان و صاحبان کالاست این فرآیند کمک به رسیدن به این هدف می کند.
وی اضافه کرد: در مراحل بعدی ارتقای سیستمی در خروجی گمرک بوشهر انتخاب مسیر در سه سطح ۱ و ۲ و ۳ است که با اجرایی شدن این مرحله شاهد کاهش چشمگیر زمان عملیات خروج کالا از گمرک بوشهر خواهیم بود.
بازیار یادآور شد: اجرای فرآیند تخصیص کارشناس و ارزیاب در خروجی گمرک بوشهر با همکاری دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک جمهوری اسلامی ایران و نیروهای توانمند بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک بوشهر محقق شده است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی