کد خبر : 43011
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱۸:۰۳

خبر استان:رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی گفت: در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش نرخ ارز شاهد جهش و افزایش قیمت‌ها در بازار هستیم.

به گزارش خبر استان، داریوش رزمی ظهر امروز در نخستین جلسه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان دشتی،  اظهار داشت: این جلسه با دو دستورالعمل کالاهای اساسی و کنترل و نظارت بر روی مواد غذایی در ماه رمضان تشکیل‌ شده است.

وی افزود: اقلام پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ، حبوبات، برنج و برخی شیرینی‌جات مانند زولبیا و بامیه بیشترین مصرف در ماه مبارک رمضان دارد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی تصریح کرد: در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش نرخ ارز شاهد جهش و افزایش قیمت‌ها در بازار هستیم.

وی ادامه داد: برخی از کالاها مانند شکر با ۳۰ درصد افزایش هر گونی از ۱۲۰ به ۱۵۰ هزار تومان، روغن با ۲۰ درصد افزایش، کستر و نشاسته از سه هزار و ۵۰۰ به ۵ هزار و ۵۰۰، حلب ۱۷ کیلویی روغن با افزایش ۲۱ درصدی از ۶۵ هزار تومان به ۸۲ هزار تومان، انواع نوشابه و آب‌معدنی با ۳۰ درصد افزایش، آب‌معدنی از دوهزار و ۵۰۰ به چهار هزار تومان، چای اسبی از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۵ هزار تومان و گوشت قرمز از ۳۳ هزار تومان به ۳۸ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

رئیس مجمع امور صنفی شهرستان دشتی نیز گفت: ۱۲ واحد صنفی ثابت در شهرستان دشتی اقلام موردنیاز مردم را در ایام رمضان توزیع می‌کنند.

مجید مختاری با اعلام این که در ایام رمضان هیچ محدودیتی برای گوشت قرمز و مرغ در شهرستان دشتی وجود ندارد، افزود: در این ایام برنج رجب در چهار نقطه شهر خورموج زیر قیمت بازار به مردم عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: توزیع گوشت مرغ توسط پنج واحد صنفی در شهرهای خورموج و کاکی توزیع می‌ شود.

 

 

منبع:فارس


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی