پایگاه خبری تحلیلی خبر استان بوشهر » ۴شهرستان صاحب پلاژ بانوان می شوند
کد خبر : 43066
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ - ۱۴:۱۹

خبر استان: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های گردشگری گفت: در این راستا امسال پلاژ بانوان در ۴ شهرستان ساحلی استان بوشهر ایجاد می‌شود.

به گزارش خبر استان، مهرداد ستوده صبح امروز در نشست با شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان دیر  با اشاره به ظرفیت مهم این شهرستان در عرصه‌های گردشگری اظهار داشت: این شهرستان دارای بیش ۹۵ کیلومتر خط ساحلی با خلیج فارس است که این مهم ظرفیت قابل توجهی برای طرح‌های اقتصادی و گردشگری فراهم کرده است.

وی با اشاره به ضرورت درآمدزایی شهرداران افزود: هرچند کمک‌هایی از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها پرداخت می‌شود ولی باید شهرداری‌ها از فرصت‌های شهرها برای افزایش درآمد استفاده کنند.

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری گفت:دهیاران با شناسایی ظرفیت‌های گردشگری و درآمدزایی روستاها آن را به استانداری معرفی کنند.

ستوده با اشاره به ضرورت توجه به گردشگری در روستاهای ساحلی خاطر نشان کرد: هر طرحی که برای روستا درآمدزا است و توجیه گردشگری و آبادانی روستا در پی دارد برای عملیاتی شدن ان باید به استانداری معرفی شود.

وی با تاکید بر تدوین طرح‌های درآمدزایی دهیاران افزود: شوراهای روستاها و دهیاران باید ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی روستاها را شناسایی و زمینه درآمدزایی آن فراهم کنند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه شهرستان دیر از ظرفیت بالایی برخوردار است افزود: شناسایی و استفاده از این ظرفیت باید مورد توجه قرار بگیرد تا زمینه درآمدزایی دهیاران روستاهای این شهرستان فراهم شود.

ستوده، از اختصاص ۴۶ میلیارد ریال به روستاهای شهرستان دیر خبرداد و گفت:  امسال طرح‌هایی که جنبه درآمدزایی نداشته باشد به آن اعتباری تعلق نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه آبادانی روستا فقط آسفالت کردن نیست گفت: آموزش، راه‌اندازی اینترنت پرسرعت، تربیت منابع انسانی و امور فرهنگی روستاها از اعم راهکارهای توسعه روستایی است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های گردشگری گفت: در این راستا امسال پلاژ بانوان در ۴ شهرستان ساحلی استان بوشهر  از جمله شهرستان دیر ایجاد می‌شود.

 

 

منبع:تسنیم


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی